SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın: “DURMADAN YORULMADAN BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

31 Mart’taki yerel seçimler öncesi ilçe merkezi ve köylerdeki ziyaretlerini artıran Cumhur İttifakı adayı Belediye Başkanı Davut Aydın, bu ziyaretlerde yapımı tamamlanan projeleri anlatıyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.02.2024 13:51
Haber Güncellenme Tarihi: 28.02.2024 13:51
Kaynak: KAAN KOÇAK
Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın:    “DURMADAN YORULMADAN  BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

“ZİYARETLER DEVAM EDİYOR”

İlçe merkezi ve köylerde sivil toplum kuruluşları, esnaf ve kahve ziyaretlerini sürdüren Başkan Aydın, “Adım adım, sokak sokak, mahalle mahalle, sıkmadık el, dokunmadık gönül bırakmayacağız. Bizlere karşı gösterilen teveccüh ve destek 31 Mart zaferinin habercisidir” diye konuştu.

“HİZMETLERİMİZ SÜRECEK”

Yenişehir’e daha yapacak çok işleri olduğunu belirten Aydın, “Bizim hemşerilerimize getirecek daha çok hizmetimiz var. Bizim en büyük zaferimiz hanelerde güleç yüzlerle ve gönül zenginliğiyle ağırlayan hemşerilerimizin gönlünde yer almaktır. 7’den 70’e tüm hemşerilerimizi ziyaret edeceğiz. Durmadan, yorulmadan birlikte başaracağız” dedi.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet İleri de şunları kaydetti: “Cumhur İttifakının güçlü olması ve güçlü kalması, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz bakımından çok önemli. Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak, gece gündüz çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın desteğiyle, dostlarımızın hayır duasıyla durmak yok, yola devam.”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi ilçe merkezi ve köylerdeki ziyaretlerini artıran Cumhur İttifakı adayı Belediye Başkanı Davut Aydın, bugüne değin yaptığı çalışmaları ve bundan sonraki projelerini anlatıyor. 

İlçe merkezi ve köylerde kahve ziyaretlerini sürdüren Başkan Aydın, ayrıca sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ediyor.

Ziyaretlerden edindiği izlenimleri anlatan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı: “Adım adım, sokak sokak, mahalle mahalle, sıkmadık el, dokunmadık gönül bırakmayacağız. Esnafımızın bizlere karşı göstermiş olduğu teveccüh ve destek 31 Mart zaferinin habercisidir. Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanımız Arif Eren, Ak Parti İlçe Başkanımız Mehmet İleri, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Vekilimiz Esin Zengin, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Meclis Üyelerimiz ile birlikte 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Sözümüzün Arkasında Yenişehir’imizin Emrindeyiz. Güven ve İstikrarın adresi Cumhur İttifakı olarak Yeniden Yenişehir için durmadan, yorulmadan, ilk günkü aşk ile çalışmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın göstermiş oldukları Misafirperverlikleri mahalle sakinlerimize çok teşekkür ederiz.Bizim Yenişehir’e daha yapacak çok işimiz var, bizim hemşehrilerimize getirecek daha çok hizmetimiz var. Bizim en büyük zaferimiz hanelerde güleç yüzlerle ve gönül zenginliğiyle ağırlayan hemşehrilerimizin gönlünde yer almaktır. 7’den 70’e tüm hemşerilerimizi ziyaret edeceğiz. Durmadan, yorulmadan birlikte başaracağız. Esnaflarımızı ziyaret ettik, işlerinde kolaylıklar diledik. Her ziyaretimizde bizleri samimi bir şekilde karşılayan esnaflarımıza muhabbetlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bizim en büyük zaferimiz hanelerde güleç yüzlerle ve gönül zenginliğiyle ağırlayan hemşehrilerimizin gönlünde yer almaktır.”

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet İleri de şunları kaydetti: “Cumhur İttifakı milletimizin her bir ferdinin parçası olduğu 85 milyonluk büyük Türkiye ittifakının lokomotifidir.

Cumhur ittifakının güçlü olması ve güçlü kalması, Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerine doğru ilerlemesi için verdiği bu büyük mücadelenin istikrar içinde yürümesi, Türkiye Yüzyılı vizyonumuz bakımından da çok önemlidir. Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatları olarak, gece-gündüz çalışıyoruz, çalışacağız da. Teşkilatlarımızın desteğiyle, dostlarımızın hayır duasıyla durmak yok, yola devam.”

TAMAMLANAN PROJELER

Başkan Aydın tamamladığı projeleri hakkında şunları kaydetti: “Tamamladığımız projelerimiz içinde Yaş Sebze Meyve İşleme ve Soğuk Hava Deposu var. 7 bin 400 metrekarelik Kapalı Pazar Alanı ve Otopark Projesi de geçen yıl hizmet vermeye başladı. Su Deposu Kır Düğün Salonu, 115 dekarlık Kozdere Mesire Alanı, Büyükşehir Belediyemizin çalışmasıyla Babasultan Parkı Projesi’nin yanı sıra 4 bin 578 kişiye iş istihdamı sağladık. Engelsiz Yaşam Merkezi, Yüzüncüyıl Cumhuriyet Spor Tesisleri Kapalı Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu, 7 bin 222 metrekarelik spor kompleksi (Matay Spor Kompleksi), 4 halı saha, Oto Galericiler Sitesi, Akıllı Otobüs Durakları, Sinanpaşa Kültür Merkezi, Ücretsiz Sosyal Tesis Çocuk Alanını sayabiliriz.

Başkan Aydın, vaatlerinin dışında gerçekleştirdiği projeleri ise şöyle anlattı: “Vaatlerimiz dışında gerçekleştirdiğimiz projeler ise şöyle: Ücretsiz üniversite hazırlık kursları, 5 kilometrelik bisiklet yolu, Alparslan Türkeş Bulvarı, 6 adet tarihi bina restorasyonu yapıldı, 104 metruk bina yıkımı, Yeşil sivri bibere coğrafi işaret tescili, toplam 800 dekar arazide mera ıslah projesi, 43 adet makine ekipman desteği sağladık, 3 bin 19 adet fidan dikimi gerçekleştirdik, 105 bin metrekare yeşil alan kazandırdık, 50 bin metrekare mesire alanı, kırsal mahallelerimizde yollarda toplam 596 bin 415 metrekare parke taş çalışması gerçekleştirdik, merkez mahallelerde 166 bin 339 metrekare parke taşı çalışması yaptık, 263 kişiye medikal ve tıbbi malzeme yardımında bulunduk. Toplam 134 bin 694 kişiye sıcak yemek yardımında bulunduk. Araç filomuzu yeniledik. Deprem bölgesine 55 TIR yardım malzemesi ulaştırdık. İlçemize 39 yeni park, 6 adet basketbol sahası kazandırdık. Büyükşehir Belediyemizin çalışmasıyla Çayırlı Köyü’ne mahalle konağı tamamlandı. Büyükşehir Belediyemizin çalışmasıyla Gökçesu Mahalle Konağı’nın yapımı sürüyor. Yine Büyükşehir Belediyemizin çalışmasıyla ilçe merkezindeki Balıbey Çarşısı Arasta Sokak’taki düzenleme çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmayla Tarihi Balıbey Çarşısına estetik bir dokunuş gerçekleştirilmiş oldu. Mahmudiye ve Orhaniye Mahalle Konaklarımızın çalışmalarını sürdürüyoruz.”

Kaynak: KAAN KOÇAK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.