SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarih ve doğa turizme kazandırılacak

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker’imakamında ağırladı.

Haber Giriş Tarihi: 07.05.2024 14:21
Haber Güncellenme Tarihi: 07.05.2024 14:21
Kaynak: MUSTAFA EFE
Tarih ve doğa  turizme  kazandırılacak

Özel, Yenişehir’i, tarihi kimliğinin ön plana çıkartılarak turizm rotası haline getirmek istediğini söyledi.Yenişehir Havalimanı’nın olması etkin kullanılamadığını vurgulayan Özel,“Bir Osmanlı Başkenti olan Yenişehir’in turizmi ne yazık ki şimdilik istediğimiz noktada değil. İnanıyorum ki çok yakın gelecekte turizm rotalarının aranan bölgesinden biri de Yenişehir olacaktır” diye konuştu.

Yenişehir’in tarihi ve doğal güzelliklerini turizm vitrinine çıkaracaklarını söyleyen Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, “Şehrimizin ve esnafımızın turizmden payına düşen gerçek hakkını almasını hedefliyoruz” dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker’i makamında ağırladı. Yenişehir’i, tarihi kimliğinin ön plana çıkartılarak turizm rotası haline getirmek istediğini söyleyen Başkan Özel, “Tarihte dört kıtada yüzyıllar boyunca hüküm süren Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı ve devletin ilk başkenti olan Yenişehir’de, tarihi değerlerimizi daha fazla ön plana çıkarmak istiyoruz. Bunun yanı sıra başta Cennet Kanyonu olmak üzere doğal güzelliklere sahip olan ilçemizin tanıtımına yatırım yaparak şehrimizin ve esnafımızın turizmden payına düşen gerçek hakkını almasını hedefliyoruz” dedi.

TÜRSAB’LA ORTAK HAREKET ETME VURGUSU

Turizmin ön plana çıkması için çalışmalara başlayacaklarını anlatan Başkan Ercan Özel, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker ile konu hakkında fikir alışverişinde bulunduğunu söyledi. Yenişehir’i ortak akılla yöneterek, birlikte kalkındıracaklarının altını çizen Başkan Özel, “Turizm sektörüne yön veren TÜRSAB’la birlikte ilçemiz tarihini ve doğal güzelliklerini turizme kazandırmak için ortak hareket edeceğiz. Turizmin rotasını Yenişehir’e çevirmek için çalışacağız” diye konuştu.

ORTAYA VİZYON KONULMASI SEVİNDİRİCİ

TÜRSAB Genel Başkan Yardımcısı Hasan Eker de Yenişehir’de tarihi yapının ön plana çıkması gerektiğini vurgulayıp “İlçenin en büyük avantajlarından biri Yenişehir Havalimanı’nın olması ancak şu anda etkin kullanılamıyor. Bir Osmanlı Başkenti olan Yenişehir’in, turizmi ne yazık ki şimdilik istediğimiz noktada değil. Yenişehir’in turizm rotası olması için yapılması gereken yatırımlar var. Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel’in, bu konuda ortaya bir vizyon koyduğunu görmek, turizmciler adına sevindirici. İnanıyorum ki çok yakın gelecekte turizm rotalarının aranan bölgesinden biri de Yenişehir olacaktır” diye konuştu.

Kaynak: MUSTAFA EFE

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.