SON DAKİKA
Hava Durumu

MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu hedeflerini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatı'nın kongresinde mevcut Başkan Arif Eren tekrar bu göreve seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.09.2023 20:46
Haber Güncellenme Tarihi: 12.09.2023 20:46
MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu hedeflerini açıkladı

"MİLLETİMİZ OLDUKÇA PİŞMAN"

Kongreye katılan Milliyetçi Hareket Partisi Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, "Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Cumhur İttifakı olarak öncelikli hedefimiz, mevcut belediyelerin üzerine yenilerini eklemek. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yönetiminde olan Büyükşehirlerin halini görüyorsunuz. Milletimiz bu konuda sanıyorum oldukça pişman" dedi.

"BAŞARI YÜKSELEREK SÜRECEK"

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın'ın çalışmalarını titizlikle takip ettiğini belirten Zırhlıoğlu, "Halka taahhüt ettiği bütün işleri tamamladığını biliyorum. Hatta taahhüt etmediği bazı işlere de giriştiğini biliyorum. İnşallah önümüzdeki dönem Milliyetçi Hareketin ve Cumhur İttifakı'nın yönetiminde başarılarını yükselterek devam edecektir" diye konuştu.

"BELEDİYECİLİĞE ÖRNEK MODEL"

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Eren de "Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın ve Cumhur İttifakımızın meclis üyeleri aldıkları kararlar ve hayata geçirdikleri proje ve yatırımlarla başarılı ve örnek modelin uygulayıcı olmuşlar ve olmaya devam edeceklerdir" şeklinde konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin genel kurulunda Arif Eren tekrar ilçe başkanlığı görevine seçildi. Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'ndeki genel kurula MHP Bursa Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, İl Başkanvekili Ferhat Daysalı, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet İleri, CHP İlçe Başkanvekili Emre Çevik, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Ümit Yılgın, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve parti üyeleri katıldı. Milletvekili Zırhlıoğlu yaptığı konuşmada ülke ve dünya gündemini değerlendirdi.

Milletvekili Fevzi Zırhlıoğlu şunları kaydetti: "Önümüzdeki süreç, bu kongrelerde görev alan arkadaşlarımızın, yerel seçimlerde bu görevleri devam ettirecek olan arkadaşlarımız. Dolayısıyla yükleri ağır, hedefleri büyük olacak. Mayıs ayındaki seçimlerde Cumhur İttifakı netice alarak Türk milletine hizmet etme imkânı buldu. Bunu taçlandıracak olan da yerel seçimler. Şu anda muhalefetin elinde bulunan çok sayıda Büyükşehir ve ilçeler var. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Cumhur İttifakı olarak öncelikli hedefimiz, mevcut belediyelerin üzerine yenilerini eklemek. Cumhuriyet Halk Partisi'nin yönetiminde olan Büyükşehirlerin halini görüyorsunuz. Milletimiz bu konuda sanıyorum oldukça pişman. Bizlerin büyük gayretleri emekleri gerekiyor. Cumhur İttifakı'nın bu yerel seçimlerde en iyi neticeleri alacağını ümit ediyorum. Yenişehir ölçeğinde Sayın Belediye Başkanımız burada. Ben titizlikle takip ettim, Yenişehir halkına taahhüt ettiği bütün işleri tamamladığını biliyorum. Hatta taahhüt etmediği bazı işlere de giriştiğini biliyorum. İnşallah önümüzdeki dönem Milliyetçi Hareket'in ve Cumhur İttifakı'nın yönetiminde başarılarını yükselterek devam edecektir."

MHP İlçe Başkanı Arif Eren ise şunları söyledi: "Yeniden ilçe başkanlığa talip oldum. Size bu kürsüden hitap etmenin gururunu yaşıyorum. Sizlere söz veriyorum. Allah benden bu canı alıncaya kadar büyük bir aşk, iman ve sadakatle davamın emrinde olmaya devam edeceğim. Oyun ne kadar büyük olursa olsun, plan ne kadar kanlı olursa olsun, düşman ne kadar güçlü olursa olsun, eninde sonunda bu toprakların sigortası kalesi Milliyetçi Hareket'in duvarına çarptığında cesur ve teslim alınamaz yiğitlerin ordusu Milliyetçi Ülkücü Hareket dün, bugün ve yarın milleti için devleti için yıkılmaz sarsılmaz kale olacaktır. Çünkü biz yeminliyiz. Ne pahasına olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kıyamete kadar yaşatmaya yeminliyiz. Bu iradenin kaynağı da milletimizin kutlu ecdadımızın bizlere kutlu miras olarak bıraktığı ülkümüzdür. Bugün Cumhuriyetimizin 100. yılında hep birlikte büyük mücadeleler veriyoruz. Gelecek nesillerin muasır ve muzaffer bir ülkede güvenle ve onurla yaşaması için çıktığımız bu yolda asla geri dönmeyeceğiz, milim taviz vermeyeceğiz. Köksüz fikirsiz siyasetin bu topraklardan kökünü kazıyacağız. Belediye Başkanımız Sayın Davut Aydın ve Cumhur İttifakımızın meclis üyeleri aldıkları kararlar ve hayata geçirdikleri proje ve yatırımlarla başarılı ve örnek modelin uygulayıcı olmuşlar ve olmaya devam edeceklerdir."

Tek listeyle gidilen seçimde Eren başkanlığındaki yönetimde şu isimler yer aldı: Esin Zengin, Fuat Yaman, Engin Ülker, İsmail Filiz, Ahmet Yaşbay, Ömer Süllü, Ersel Yiğit, Hasan Akalın, Hasan Bahadır, Hasan Yılseli, Yusuf Süer, Orhan Yıldız, Levent Nari, Mustafa Özgöven, Mesut Tanrıkulu, Ahmet Ergül, Samet Noyin, Mustafa Satık, İbrahim Dalkıran, Cumhur Sevi, Levent Acartürk, Orhan Zengin, Bülent Aykal, Taner Karaca, Rıdvan Bahadır, Orhan İlhan, Erhan Yüksel, Bilgehan Acar, Salih Özdemir, Abdülhamit Günel, Necdet Cebeci, Orhan Yetim, Abdüssamet Yenilen, Abdullah Çağlar, Necdet Aydın, Onur Akman.

İl delegeleri ise şöyle belirlendi:

Arif Eren, Davut Aydın, Mesut Bedel, Serhat Savcı, Nurettin Aydın, Hayrettin Emre Yürük, Hüseyin Kulu, Esin Zengin, Fuat Yaman, Engin Ülker, Hasan Yılseli, Levent Nari, Ali İkikardaş.

HABER:KAAN KOÇAK

Kaynak: KAAN KOÇAK

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.