SON DAKİKA
Hava Durumu

TERÖR ANARŞİ VE GÜNÜMÜZÜN SİR BAZİL ZAHAROFLARI

Yazının Giriş Tarihi: 05.11.2020 17:21
Terör bağlantılı orman yangınları, cinayetler, bombalamalar, canlı bomba intiharları, kargaşa, huzursuzluk, toplum psikolojisinin bozulması ve rant beklentileri. Bunlar niye oluyor? Bunları kim ya da kimler planlayıp organize ediyorlar. Tüm bunlar toplumla paylaşılması gereken önemli konulardır. Yabancı devletlerin tahrik, teşvik ve yardımlarıyla hortlatılan, içerideki bir takım hainlerin 'kiralık beyinlerin' rejim ve Cumhuriyet düşmanlarının yaptığı piyon ve uşaklıklar. Cumhuriyetin ilanıyla çıkarları menfaatleri zedelenen iç kurtlar. Asilerin ve teröristlerin yeterli, caydırıcı cezalara çarptırılmamış olmaları.  Çapulculuk, vurgun, soygun, yalan, dolan, ahlaksızlık ve entrikalarla geçim ayaklarına yatanların üzerinde devlet otoritesinin yeterli olmayışı. Bütün hadiselerde yüzeyde kalıp, öze asıl mesullere el atılmayışı.
Özellikle Amerika, Rusya, İngiltere gibi ülkelerin Irak, Suriye, İran gibi Ortadoğu petrollerinden yararlanmak için teröre destek vermeleri çok iyi incelenmelidir. Ajanlar, devletin içine sızmalar maskeli hainler mutlaka araştırılmalıdır. Bu kahpelerin kullandıkları argümanlar dikkatle izlenmelidir. Şeyh, seyit, ağalık, tarikat, mezhep, cemaat gibi dini içerikli konulara dikkat edilmelidir. 15 Temmuz’lara, ondan önceki 28 Şubat’lara nasıl gelindiği incelenmelidir. Müslüm Gündüzler,
 Ali Kalkancı’lar, Cemalettin Kaplan’lar, Metin Kaplan’lar, Allah ile, Peygamber ile, din iman diyerek aldatanlara mutlaka dikkat edilmelidir. İşin en tehlikeli yanı ve yönü ise " Gizli servis elemanları" kontrol altında tutulmalıdır. Mesela 1849 tarihinde Muğla’da doğan asıl adının "ZAHARİYAS BAZILBOS ZAHAROF" olan Sil Bazil açık örnektir. Bu adam İstanbul'da bir İngiliz okulunda okumuştur. Galata'da kumaşçılık yapan dayısı Sefas Topulus'un yanında çalışmıştır. Bir gün dayısı'nın kasasını soyarak Londra’ya kaçmıştır. Ancak İngiltere ikametine müsade etmemiş, bunun üzerinde 1875 yılında Atina'ya gelmiştir. Genç ve yakışıklıdır. Kısa zamanda muhit edilmiş, gizli bir görev ile Londra'ya gönderilmiştir. Orda İngiliz gizli servisine girmiştir. " Noredenfeld top ve mühimmad" fabrikasının memuru ve İngiliz gizli servisinin ajanı olarak tekrar Atina'ya dönmüştür. Bütün Doğu ve Balkan ülkelerini dolaşmıştır. Yunanistan’a ve Türkiye’ye denizaltı satmış, o günkü parayla 2 milyonluk silah pazarlamıştır. Ajanın faalieyetleri İngiltere'nin hem ticaretine hem de dünyadaki politikasına yaramıştır. Zaharof insanlara ölüm satmış ve kendisi de milyonları kazanmıştır. 1885 de patronunun ortağı olmuştur. Makinalı tüfeği bulan Maxim Hira'yı kendi fabrikasına (şirketine) almıştır.
Bkz: Türk Yunan İlişkileri Tarihi ve Etniki Eterya . Sayfa 222/223...

Devamı Gelecek..

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.