SON DAKİKA
Hava Durumu

Orta vadeli program ve hayaller

Yazının Giriş Tarihi: 17.09.2023 17:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.09.2023 17:34

Kıymetli okuyucularım,

Kimse kusura bakmasın ve kırılmasın. Şimdiye kadar topluma sunulan programların hangisi doğru çıktı söylermisiniz. Mesela geçmiş yıllarda 2023 yılı için kişi başı milli gelirin 24 bin dolar olacağı söylenmişti. Fiyasto omouğunu gördük. Şimdilerde 2026 yılı için kişi başı milli gelirin 14 bin dolar olacağı ifade ediliyor. Şahsım adına ona da inanmıyorum. Adı geçen programda “Zamlar üst üste ekleniyor. İlgili bakanların açıkladığı “Cari açık” basit rakamlar olarak gözükmüyor. Özellikle içimizi burkan ve acıtan olay “Hazine arazilerinin satılacağının açıklanması oldu ki bu karar şehitlerimizin ruhlarını incitmiştir.”

Ayrıca bu arazilerin kimlere satılacağı da belli değil. Doğal afatlara karşı tedbir alınması gerekirken, hala birilerinin para kazanması için “betonlaşmaya” devam ediliyor. Felaketler ve musibetler gelip çattığında “Takdiri İlahi, kader” demekten bir türlü kurtulamıyoruz. Gün geçtikçe “gerilim artıyor” sokakları, caddeleri, siteler ve mahalleler sahte kabadayılarla dolup taşıyor. Haberleri izlerken “yandaş medya” dahil, Türk toplumuna yakışmayan kirli ve nefret verici olaylar mide bulandırıyor.

Kıymetli okuyucularım

Allah Resulü bir sözünde “Yarın diyenler helak oldular” buyuruyor. Orijinali şöyledir. “Helekel müsevvitun” şahsen merak ediyorum. 15 yıllık, 20 yıllık “Kalkınma plonlarından bahsediliyor. Öbür taraftan “Libya da yaşanan afatlar, Akdenizin kabarma tehlikesinden söz ediliyor.

Tehlikeler devam ediyor. Hayalleri bırakıp gerçeklere sarılmak lazım. O karun ruhlular kazandıklarını yiyebilecekler mi…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.