SON DAKİKA
Hava Durumu

Ne güzel ne ibretli sözler

Yazının Giriş Tarihi: 13.04.2018 22:20
 
“Hukuk benim için sadece meslek değil inancım, yaşam tercihim ve hayat felsefem. Dürüst olan ile kabiliyetli olan arasında bir tercih yapmak durumunda kalırsanız eğer, dürüst olanı seçiniz…” (Aliya İzzetbegoviç)
“Yıkmak insanlara yapmak gibi kıymet mi verir? Onu en çolpa herifler de, emin ol becerir. Sade sen gösteriver “işte budur kubbe” diye. İki ırgatla iner şimdi Süleymaniye. Ama gel kaldıralım dendi mi, heyhat, o zaman bir Süleyman daha lazım yeniden bir de Sinan." (Mehmet Akif Ersoy)
“Akıllı ve uyanık bir kimse isen, dünyaya gönül bağlama. Şeytan seni kandırıp dünyaya meylettirirse, seni emri altına almış demektir. Bundan sonra felaketten felakete sürüklenirsin de hiç haberin olmaz...” (Ahmed Yesevi )
“İslam hakkı ikame etme (yerine getirme) ve zulmü izale etme (ortadan kaldırma) için Cenab-ı Hakkın indirdiği emsalsiz bir nizamdır.” (Mahir iz.)
 “Seni eksiğinle, kusurunla, günahınla, sevabınla hakikaten sevenin, yanlış yaptın diye seni terk etmeyenin sadece ‘Allah’ olduğunu bilseydin, başkalarına kulluk etmekten vazgeçerdin…” (Abdülkadir Geylani )
“Her çağda şartlar ne kadar ve umutsuz olursa olsun, inananlar için muhakkak bir Nuh’un gemisi vardır.”
“Dışın kuvveti değil, için zayıflığı tehlikeli.”
“Sürekli gece, sürekli kış sürekli ölüm yoktur…” (Sezai Karakoç)
“Pazartesi sendromu, sosyete şımarıklığıdır. Ekmeğinin peşinde olanlar için pazartesi besmeledir.”
“Eskiden sadece kışlar soğuktu. Şimdi ise insanlar soğuk, yürekler soğuk.” (Cahit Zarifoğlu)
“Karınca güzelim harmanları görmez de bir tanecik buğdayın üstüne titrer.”
“Susmak mana eksikliğinden değil, mananın derinliğindendir. Sen anlamlı güzel olan bir söz ol. Çünkü insan kendi hakkında söylenilen güzel sözlerden ibarettir.” (Mevlana)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.