SON DAKİKA
Hava Durumu

MEHDİYİ BEKLEYENLER GAFİLLER -3

Yazının Giriş Tarihi: 21.06.2019 21:29
Saçmalığa bakın efendim Hz.İsa dünyaya gelecekmiş, şahsiyetinde İsevilik Dini zuhur edecekmiş. Hıristiyanlık dini o hakikate karşı tahrifattan sıyrılıp İslam ile birleşecekmiş. Dini Hak (yani İslam Dini bu iltihak neticesinde azim ve kuvvet bulacakmış. (Sanki İslam Dini o güne kadar kuvvetten yoksunmuş gibi). Önce şunu bilelim Ali İmran suresi 52.ayetinde şu İlahi mesaj açıktır. “İsa onların inkârlarını sezince “ Allah yolunda yardımcılarım kim” dedi. Havarileri “biziz Allah yolunun yardımcıları. Allah’a iman ettik. Şahit ol, biz Müslümanlarız” dediler.” Bakınız Kur’an-ı Kerim meali sayfa 55.
Burada Yüce Rabbimiz İsa Peygamberin havarilerininde “biz Müslümanlardanız” ifadeleriyle İslam’dan başka hiçbir hak dinin olmadığını, bütün dinlerin İslam üzere olduğunu haber vermektedir. Yemleme metoduyla Mehdi bekleyenlerin “İbrahimi dinler” ifadesini kullanarak sapıklıklarını gizlemeye çalıştıkları açık olarak sırıtmaktadır.
Saçmalığa ve yoruma bakar mısınız? Sanki İslam Dini dinsizlik akımı karşısında zayıf ve yenik düştü de, İsevilikle birleşince kuvvet kazanarak galip duruma geldi öyle mi? Tek kelimeyle yazıklar olsun. İşte buna örnek olarak “dinler arası diyalog” hareketini başlatanları ve onlara yatakçılık yapanları iyi bilmek lazımdır. İslamın galip gelmesi için İseviliğe de Museviliğe de ihtiyacı yoktur. Çünkü o en son olan ekmel dindir ve onun koruyucusu da Allah’tır.
İlgili arkadaşlarımıza Ali İmran Suresinin 31 ve 64.ayetlerine bakmalarını tavsiye ederim. Ayrıca Bakara suresinin 120, Maide suresinin 51. Ayetlerine mutlaka bakılmalıdır. Hoca geçinen, âlim geçinen, devlet adamı geçinen zatların bu anlayışın küfür olduğunu bilmeleri lazımdır. Bu tip iddialar Allah’a şirk koşmaktır. Bunu savunanların İsa’nın yeryüzüne ineceği iddiası tamamen tevatüre dayalıdır. Kuran’da böyle bir bilgi mevcut değildir. Tefsir tarihi ve tefsirde israiliyat ihanetini bilmeyenler bu aldanışın içindedirler.
DEVAM EDECEK…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.