SON DAKİKA
Hava Durumu

MEDENİ VE ÇAĞDAŞ GÖRÜNEN YOBAZLAR

Yazının Giriş Tarihi: 27.07.2021 16:48
Kıymetli okuyucularım. Çağımızın ve günümüz insanlarının en büyük tehlikesi ve endişesi şüphesiz doğal afetler, tabiatın tahribatı ve çevre kirliliğidir. Çünkü bu tehlike insanlığın ortak düşmanı olan terörden daha beterdir. Terörün uşakları, köleleri, beslemeleri bellidir. Onlarla mücadele yöntemleri de bellidir. Bilinmeyen ve mücadele yöntemleri tespit edilmeyen en büyük tehlike doğayı ve tabiatı kirletip tahrip eden teröristlerdir. Kim bunlar derseniz temiz görünen pisler, medeni ve çağdaş bilinen yobazlardır. Piknik yaparken oturdukları alanı çöplük yuvası haline getiren, mangal keyfi yaparken yangın çıkaran, yasak olduğu halde Salda Gölü'nde çamur banyosu yapan, nargile üfüren, fabrikaların zehirli atıklarını arıtmadan sinsi ve gizli şekilde derelere, kanallara, ırmaklara bırakan, ormanlarımızı yakan, rant uğruna yeşili yok eden, denizlerimizi çöp bidonu haline getiren çevreyi ve tabii güzellikleri yok edenlerdir. Bunlara göz yumanlar, görmezden gelenler, çerez parası gibi komik ceza yazanlar, adına da 'denetim' diyenler bunlara dahildir.
Kıymetli okuyucularım. Hem dört mevsimi yaşadığımız, güzel vatanımız Türkiye hem de dünya tehdit altında. Adeta can çekişiyor. Küresel katiller emperyalist ve kapitalist odaklar ise tüm ikazlara rağmen tabiatın doğanıb tahribatına devam ediyorlar. Yani cinayet işliyorlar. Toprak kaymalarından, su baskınlarına, onlarca hatta yüzlerce insanın ölümünden sonra ekranların başında insanların karşısına geçerek demeç verip nutuk atıyorlar. Şakşakçı hödükler, yandaşlar ve yürüyen arabaya binmeyi alışkanlık haline getirenler de onları alkışlıyorlar. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Tabiri caizse özgürlük sloganı atan terörist cazgırlar gibi maskeli kandırmalar ve aldatmalar devam ediyor. Suçlular, sorgulanması gerekenler, para kazanma, oy toplama uğruna dere yataklarına imar izni verenler pusuda bekliyor. Çeşitli ülkelerdeki doğal felaketler takdir-i ilahi diyerek yetiştiriliyor. Haşa Allah sorumlu tutuluyor. Halbuki şu nokta açıklanmalıdır, kul ister cüzi iradesi ile murat eder Allah ise külli ve mutlak iradesi ile yaratır. Halk eder. Kulun isteği hayır ise mükafatı görülür. Şer ve kötü ise cezası görülür ve çekilir. Bu bağlamda gündeme gelen ya da getirilen kuraklık tehlikesi mevsim değişikliği, havanın ısınması, atmosferin kirlenmesi ve benzeri hadiselerin muselleri dünyadaki siyasi ve insani iradenin yetkilileridir.
Kıymetli okuyucularım. Dikkat edilirse tabiata, doğaya, çevreye, karşı işlenen terörle ekonomik ve siyasi terörün, trafik terörünün ve sokak terörünün arasında pek fark yoktur. Hepsini işleyen de insandır. Temiz görülen, masum görünen medeni ve çağdaş görülen teröristlerle, sokakları kana bulayan teröristler arasında bir fark yoktur. Hepsinin hedefinde masum insanlar vardır. Atalarımız şöyle demişler: "Gece gebedir ne doğuracağı bilinmez. " Bekleyelim görelim Allah beterinden saklasın. Çünkü beterin beteri vardır.
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.