SON DAKİKA
Hava Durumu

KİN VE İNTİKAM SİYASETİNDEN TÜRKİYE KURTULMALIDIR

Yazının Giriş Tarihi: 28.03.2021 15:50
İslam dininde kul hakkına tecavüz, Allah hakkına tecavüzden daha tehlikelidir. Bu yüzden atalarımız "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" ülküsünü prensip edilmişlerdir. Şanlı Peygamberimiz ve önceki peygamberler hepsine selamlar olsun bunun açık örnekleridir. İnsanlar arasında sevgiyi, saygıyı, kardeşliği, hakkı, hukuku, adaleti yerleştirmek devleti yönetenlerin görevidir. Onların himayesinde ilim adamları, bilge insanlar, gönül sultanları, kültür ve ırk farkı gözetmeden insanlığa örnek olmalıdırlar. Yaşadığı dönemlerin Taptuk Emre'leri, Baba İshak'ları, Sarı Saltuk ve diğerleri bunların misalleridir. Günümüze baktığımızda tam bir fiyasko ve gaflete şahit oluyoruz.
Kin ve intikam siyaseti topluma hakim oluyor ve göz göre göre insanlarımızı bölüp parçalıyor. Kardeşlik, adalet, birlik ve beraberlik yerine bölünme ve parçalanma ön plana çıkıyor. İktidar hırsı makam ve mevki ihtirası bazılarına galip geliyor. Bunlar olurken demokrasinin kralları, bürokrasinin kralları, ekonominin kralları koltuk keyfine devam ediyorlar. Bir taraftan da demokrasimiz, ekonomimiz ve bürokrasimiz yıpranıyor daha doğrusu yıpratılıyor. Sonuçta ahlak, iman, edep, hayasızlıklar, soygunlar, namussuzluklar çoğalıyor. Al birisini, vur ötekine mantığı bilinçli olarak devrede tutuluyor.
Müslüman Türk milleti söylem ve demeçlerle avutuluyor. Zengin daha zengin yapılıyor, fakir daha da fakirleştiriliyor. Çevre bilinci tamamen yok ediliyor. Doğal afetlere karşı tedbir yerine adeta zemin hazırlanıyor. 'Gel artık' der gibi bir mantıkla hareket ediliyor. Kur'an'ın tabiri ile rahmet ve bereket olan yağmur suları, hayat kaynağımız olan hava ve Allah'ın bütün nimetleri, bağlar, bahçeler, ekim tarlalarımız tahrip ediliyor. Gelinen nokta belli adeta çirkince sırıtıyor.
'Bütün bu olumsuzluklara karşı çare nedir? ' Sorusuna verilecek cevap şudur: Kin yumağı haline gelen intikam siyasetinden Türk milleti kurtulmalıdır. Bir an evvel fesat medeniyetinden arınıp, kurtuluş ve mutluluk medeniyeti olan huzur medeniyetine sarılmalıdır. Unutmayalım ki hepimiz bu vatan gemisinin içerisindeyiz. Su alması için delmeye çalışanların ve batması için uğraşanların akıbetleri hiç iyi olmayacaktır. Amerika'da, İngiltere'de, İsviçre'de ve diğer ülkelerin bankalarında hesapları olanları çok az milletimiz tanıyor ve biliyor.
Allah rızası için şu kin ve intikam siyasetini bırakın. Sadede gelin!
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.