SON DAKİKA
Hava Durumu

Hesabı sorulmayan beş vatan evladı

Yazının Giriş Tarihi: 22.09.2017 21:54
Sevgili okuyucularım;
Belki de kim bu beş vatan evladı, kim bu beş güzel ve ideal insan diye aklınıza gelecektir. Onun için önce o cennetmekan beş vatan evladının isimlerini yazmak istiyorum. Birincisi Gün Sazak, ikincisi Eşref Bitlis Paşa, üçüncüsü Adnan Kahveci, dördüncüsü Recep Yazıcıoğlu, beşincisi  Muhsin Yazıcıoğlu...
Bunların dönemlerindeki  görevlerine bakarsak, birisi Gümrük ve Tekel Bakanı idi. Bir diğeri muhterem bir paşamızdı. Öbürü Anavatan Partisi döneminin önemli bir bakanı idi. Daha sonraki ise Türk milletinin takdirini kazanan süper bir valimizdi. Sonuncusu ise Büyük Birlik Partisi Genel  Başkanı idi.
Tabii bu arada hesabı sorulmayan ve bir kazada kaybedilen ASELSAN mühendisleri asla unutulmamalıdır. Bu rahmetli  cennetmekan insanların hayatları ve devlet adamlıkları ele alınırsa, dudak uçurtan hadiselerle karşılaşırız. Ne garip bir tecelli ise bu memlekette PKK sempatizanı, vatan haini birçok maktulün faili meçhul diye hesapları sorulmaya çalışılırken, bu sebepten dolayı nice devlet evladı, özel harekat elemanlarının canı yanarken, maalesef birileri çıkıp da bu beş güzel insanın katilleri kim ya da kimlerdi, perde arkasında hangi kirli ve katil parmaklar vardı diye sormuyor.
Ayrıca bu vatan evlatları acaba paralel devlet yapılanması ve FETÖ tarafından hedef yapıldı mı? İşte Allah rızası için bir yetkili çıkıp da bunları neden açıklamıyor diye içim kan ağlıyor.
Bir vatandaş olarak soruyorum. Kim bu mübarek insanların katilleri? Yoksa kirli bastonun ucu bir yerlere dayanıyor da  o yüzden pas mı geçiliyor?
Aynı şekilde ASELSAN mühendislerinin bilim yapıları ve fikri mukavemetleri nasıldı? Ne sebepten dolayı böyle adi ve vahim bir kazaya (bana göre cinayete) kurban gittiler? Bir Allah kulu çıkıp da açıklasa içimiz rahat edecek.
Bu bağlamda merak ettiğim ayrı bir konu da şudur. TÜBİTAK'ta devreye sokulmaya çalışılan ve Türk mühendislerinin ya da bilim adamlarının hazırladığı plan ve raporlar acaba birileri tarafından geri çektiriliyor mu?
Belki aradan yıllar geçti ama bir akşam Bilecik ilimizin Cumalı Köyü'nde bir sohbete şahit olmuştum. O sohbette bulunanların birisi de o dönemde hakim idi. Daha sonra Bilecik Belediye Başkanı oldu. Sohbette geçen konuşma aklımda şöyle kalmış. Bizim mühendislerin sunduğu raporlar ve planlar çok mükemmel olmasına rağmen kabul edilmiyor. Açılan telefonlarla, al şu 50 bin doları bu raporu geri çek, deniliyor tabii çekmeyince yukarıya 150 bin dolar veriliyor ve rapor kabul görmüyor; bu bahsettiğim konu yıllar önce idi. Acaba aynı ihanetler  var mı diye sormadan edemiyorum. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.