SON DAKİKA
Hava Durumu

HEM GÜLDÜREN HEM DE DÜŞÜNDÜREN FIKRALAR (2)

Yazının Giriş Tarihi: 02.03.2021 16:39
Üç cimri arkadaş paraları çok. Toplumda kendileri için konuşulan kötü sözlerden kurtulmak için paralarının bir kısmını muhtaçlara vermeyi kararlaştırırlar. Cimrilerden birisi, "Ben yerde bir daire çizeceğim. Bütün paralarımı havaya atacağım. Dairenin içine düşen para benim olacak, dışarı düşenleri yoksullara vereceğim" der. İkinci cimri, "Ben yere bir çizgi çizeceğim. Bütün paralarımı havaya atacağım. Çizginin soluna düşen paralar benim olacak, sağına düşenleri fakirlere vereceğim" der. Üçüncü cimri ise, "Ben paralarının tamamını havaya atacağım, yere düşenler benim olacak, havada kalanların hepsini yoksullara dağıtacağım" der.

Adamın birisi kahvede efkarlı olarak oturmaktadır. Arkadaşı sorar, "Bu halim nedir? Niye efkarlandın' der. Efkarlı adam," Karım bana küsmüştü benimle 6 ay konuşmayacağını söyleyip evden ayrılmıştı" deyince, arkadaşı "Bunun için mi efkarlandın" diye sorduğunda adam "Hayır bunun için değil. Süre bugün bitiyor da ondan" cevabını verir. Not: günümüzde böyle zibidilere rastlamak mümkündür.

Biri Iraklı diğeri Lübnanlı iki erkek eşlerini kaybederler. Olayı ihbar etmek için Polis Karakolu'na giderler. Polis memuru Lübnanlı ya eşinin evsafını sorar. Lübnanlı, "Eşim kısa kot pantolonlu, şeffaf ve dar tişörtlü, mavi gözlü sarışındır" der. Memur bu sefer, Iraklı'ya, "Senin eşinin evsafı (tipi) nasıldı" diye sorar. Iraklı: "Polis efendi benimkini boşver. Lübnanlı arkadaşın eşini bir an evvel bul" der Boşuna dememişler danasına göre kuyruk, keçisine göre oğlak diye...

 Tımarhaneden kaçan deli kendisini kovalayan lardan kurtulmak için yüksek bir ağaca çıkar. Doktorlar hemşireler inmesi için yalvarırlar. Deli inmez. O sırada hastanenin müdürü, elinde bir testereyle gelir. "Ağaçtan in. Yoksa ağacı keserim, sen de düşer ölürsün" der. Deli inilmez. Başka bir deli gelir ve elindeki çakıyı ağaçtaki deliye göstererek, "İnmezsen ağacı keseceğim" der. bunun üzerine ağaçtaki eli derhal iner. Olaya şaşıran hastane müdürü deliye, "Sen elektrikli testereden korkmadın da, bir çakıdan neden korktun" deyince deli "Sen akıllısın yapamazsın. Ama bu delidir her şeyi yapabilir" cevabını verir. 
Saf bir adama sormuşlar, "Tilki doğurur mu, yoksa yumurtlar mı" demişler. Adam cevap vermiş: "Vallahi tilki kurnazdır. Ondan her şey çıkar" demiş.

Irak devlet başkanı Talabani, Süleymaniye'den Bağdat'a giderken yaşlı ve ayyaş bir adamın yol kenarında içtiğini görünce konvoyu durdurur. Adamın yanına tek başına gider ve adamla konuşur. "Beni tanıyor musun" diye sorar. Adam "Hayır" cevabını verince, Talabani "Nasıl tanımazsın? Sen gazete okumaz mısın, televizyon izlemez misin" deyince, adam "Al bir kadehde sen iç" der. Talabani kadehi yudumlar ve "Ben Irak Devlet Başkanı Talaban'yim" deyince adam: "Bak şu herife, bir kare daha içse kendine ABD başkanı Bush zannedecek" der.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.