SON DAKİKA
Hava Durumu

Es kara yel, es gavurdan kısmetimi kes

Yazının Giriş Tarihi: 10.09.2017 22:03
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.09.2017 22:03
Sevgili okuyucularım yazıma başlık aldığım 93 yaşında 1990 yılı ağustos ayında vefat eden (ruhu şad olsun) merhum babama bu sözden neyi kast ediyorsun diye sorduğumda şu bilgiyi vermişti.
Seferberlik yıllarında zengin diye bir Ermeni'ye Müslüman bir Türk kızının sözünü kesiyorlar. Kız Ermeni'yi asla istemiyor, hep dua ediyor, bu iş olmasın diye. Düğün başladığında yoğun bir "karayel" rüzgarı esiyor. Devamlı şiddetin artırıyor. Gelinlik üzerinde o Müslüman Türk kızı, ellerini açıp şöyle dua ediyor: "Es karayel es. Allahım gavurdan kısmetimi kes.’’ Neticede fırtına, sel, rüzgar, ne damat kalıyor ne gelin.
İşte Cumhurbaşkanımızın 6 Eylül Çarşamba günü yaptığı açıklama bana bu sözü hatırlattı. Allah aşkına Türkiye Avrupa Birliği’ne girerse ancak onların ırgatı durumuna düşer. Siz Avrupa Birliği’nin uyum yasalarının, Kopenhag Kriterleri'ni hiç incelediniz mi? Benim kaba tabirimle  Avrupa Birliği deyyusluğa  ışık yakmaktadır. Nedenine gelince bu birlik ülkelerinde 18 yaşını bitiren bir kız istediği adamı odasına alır, aynı şekilde 18 yaşını bitiren bir erkek de 18 yaşını bitirmiş istediği kızı odasına alabilir.
Şayet anne baba itiraz ederse, kanunlar anne ve babayı suçlu bulur. Bunun tersini iddia eden Avrupa hakları ve meraklıları varsa, her platformda tartışmaya açık olduğumu belirtmek isterim. Siyasi yelpazelere göre bu kanunda ahkam kesenleri biliyoruz. Bir tek örnek vermek istiyorum. Meşhur Şevki Yılmaz Hoca, Refah Partisi Milletvekili iken yaptığı konuşmalarda bu birliğin "Hristiyan kulübü, Hristiyan gölü’’ olduğunu anlatırdı ve  birçok örnekle duygularımıza tercüman olurdu. Hacda iken  Arafat'ta yaptığı konuşma bizi ağlatmıştı. Hâlâ o sözler kulaklarımdadır. Ne yazık ki  Refah Partisi’nden ayrılmış öyle duydum. Yaptığı bir televizyon konuşmasında Avrupa Birliği'ni sanki haşa cennete giden bir yol gibi, öve öve bitiremedi. Allah hidayet versin demekten başka sözüm yok.
Ama gelişen noktada, bu birliğin ihanetlerini yavaş yavaş anlıyoruz. Bana sorarsanız Müslüman Türk milliyetçisi olarak 45 yıldan beri ilgi duymadım, devamlı da aleyhinde oldum. Çünkü bizim kitabımız Kur'an-ı Kerim’de yüce Allahımız, "Dinlerine girmediğiniz müddetçe Hristiyan ve Yahudiler'den size dost olmaz" buyuruyor. Diyalogçulara, medeniyetler ittifakçılarına ve AB hayranlarına duyurulur ve ithaf olunur.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.