SON DAKİKA
Hava Durumu

Dinimiz İslam’a saygılı olalım

Yazının Giriş Tarihi: 08.03.2019 21:48
“Dine saygı” ifadesi dinin vazgeçilmez emirleri olan adalet, eşitlik, dürüstlük ahlaki, sosyal ve siyasal ilkelere saygı, bunları ihlal etmek ise Allah’ın hükümlerini ihlal anlamına gelir. Zorbalık ve baskı ile sağlanan otorite uzun ömürlü olmaz. Onun içindir ki “İyiliği emredip kötülükten uzak durmak ilkesini benimseyen ilim adamları “Nasihatül mülük, Edebül mülük, Adabül vüzera, Pendname, Nasihatname gibi isimlerle kitaplar yazmışlar ve zaman zaman devlet adamlarını uyarmışlardır. (Bknz. Diyanet İlmihali, Cilt -2 İslam ve Toplum syf. 551.)
Din diyerek Allah ve peygamber diyerek insanları aldatanlar için yüce Rabbimiz Bakara Suresi’nin 204. Ayetinde, “İnsanlardan öylesi de vardır ki, dünya hayatına ilişkin sözleri senin hoşuna gider. Bir de kalplerindekine Allah’ı şahit tutar. Halbuki o düşmanlıkta en amansız olanıdır” buyurmaktadır. (Bknz. Diy. İş. Baş. Kur’an-ı Kerim meali syf. 31.)
Herkesin anlayacağı şekilde buradaki ifade şudur. Allah’ı ve Resulünü kalpleri üzerine şahit tutarak rant elde etmek isteyenler Allah’ın düşmanlarıdır. Tefsir kitaplarımızda ayetin çok geniş izahı vardır. Türkiye’nin iç barışı için çok önem arz eden Diyanet İşleri Başkanlığı asla yıpratılmamalıdır. Siyasi arenaya katiyen çekilmemelidir. Bir zamanlar rahmetli Erbakan Hocamızın genel başkanı olduğu partinin aldığı oy kadar Müslüman sayısından bahsetmesi çok tartışılmıştı. Şimdide bazı milletvekillerinin mensup oldukları partiye oy atanların ahrette hesaba çekilmeyeceği vaatleri ve beyanları vahim bir olaydır. Bırakın bir partiye oy atmayı şanlı Peygamberimizin biricik kızı Fatıma annemize hitaben “Ey Fatıma, sana Muhammed’in kızı olman yetmez” buyurmaktadır. Nasıl bir mantık, nasıl bir batıl anlayış ki “falan cemaate mensup olursan melekler seni cehenneme atmaz, falan şeyhin elini öpersen hesaptan kurtulursun. Falan partiye oy atarsan sırattan geçersin” gibi saçma sapan ifadeleri İslam dini kesinlikle reddeder. Onun için FETÖ yapılanması Türkiye’nin bütçesine eşit mal varlığına sahip olmuştur. Onun için yüzlerce siyasetçi, belediye başkanları, akademisyenler FETÖ’cü olmak için kuyruğa girmişlerdir. Onun için Abant platformunda devletin yapısı tartışılmıştır. Onun için Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy davaları yaşanmıştır. İnşallah ders alırız.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.