SON DAKİKA
Hava Durumu

Yanlışlar üzerine doğruları bina etmek

Yazının Giriş Tarihi: 03.02.2019 21:39
Aktif siyaset yapmaya başladığınız andan itibaren, sizden faydalanamayacağını anlayan ya da ilk baştan beri sizi rakip görüp size karşı tavır alan şahsiyetler size çamur atmaya başlarlar. Bu şahsiyet fakirleri işi çoraplarınıza kadar götürürler. Çoraplarınızın renginde bile bir hata aramaya başlarlar. Sizde bir sorun bulamazlarsa, ailenizdeki en zayıf halkayla işe başlarlar. Günümüzde çamur at izi kalsın anlayışı çoğu kimse tarafından benimsenmiştir. Peki, attığınız iftiraların veballeri ne olacak? Yedi büyük günahtan birisi de iftiradır. Dinimizde kadın ve erkeğin zina yaptığının kanıtı, ancak dört kişinin kadın ve erkeği zina sırasında çıplak gözle görmesi ile kabul edilmektedir. Hal böyleyken, özellikle siyasette insanları karalamak sizlere bir avantaj değil, ağır bir vebal getirmektedir. Bizde insanların ürettiği fikirler ve düşünceler dikkate alınmaz. Kişinin şekli, duruşu, boyu, masaya vurup vurmaması gibi ilkel davranış şekilleri ön plandadır. Siyasette “Çalıyorlar ama hizmet ediyorlar” anlayışı ancak bizim ülkemizde kabul görecek bir anlayıştır.
Yerel siyasetle başlayalım. Cumhur İttifakının adayı Sayın Davut Aydın son hızla çalışmalara başladı. AK Parti’nin aklı başında kesimi, durumun vahametini çabuk kavradıklarından, Cumhur İttifakı çalışmalarına katılıyorlar. Durumun vahametini kavrayamamış ya da kavramak istemeyen bir grup, hâlâ AK Parti’nin Yenişehir’de aday çıkaracağı ümidiyle yaşıyorlar. Cumhur İttifakının en üst makamda kurulduğu ve kararların burada alındığı düşüncesini hala kabul etmek istemiyorlar. Reddiyeci bu gruplar aslında AK Partinin kendileriyle var olduğunu zannediyorlar. Türkiye’nin çok büyük bir kısmında seçim rüzgârının Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde olduğu gerçeğinin bile farkında değiller. Hal böyleyken Millet İttifakında Yenişehir yerelinde ilginç gelişmeler oluyor. Bizce Yenişehir yerelinde İYİ Parti merkezde olacak şekilde bir Millet İttifakı kurulacaktır. Bu ittifak İYİ Parti-CHP-SP arasında olacaktır. Ancak bu üçlü arasında en gevşek yapı Saadet Partisinde görülmektedir. CHP’liler koşulsuz olarak İYİ Partiyi destekleyecektir. Bir önceki seçimde CHP-MHP ittifakı Yenişehir’de yapılmış ve başarılı da olmuştur. Sayın Fahrettin Bilgit zamanında 8600 olan oy, CHP-MHP ittifakı zamanında 3086’ya inmiştir. Ancak CHP’den vazgeçmeyen hala 3000 oy mevcuttur. Bu seçimde inşallah bu oylarda “Millet İttifakına” yönlendirilecektir. Bu kısımda sorun yok, sorun Saadet Partisi ve tabanında görülmektedir. Her ne kadar SP teşkilatları tabanını “Millet İttifakına” yönlendirse de içerdeki bir kesim davaya sahip çıkmaktadır. Bu yapı şöyle yeni bir durumu ortaya çıkarabilir. Yenişehir yerelinde Millet İttifakında Saadet Partisi merkezli yeni bir yapı kurulabilir. Yani İYİ Parti-Saadet Partisi-Cumhuriyet Halk Partisi yapısına dönüşebilir. Bu yapıya destek CHP tabanından olacaktır. Ancak İYİ Parti tarafından olur mu? Bunu bilemeyiz. Ama tecrübelerimiz bize şunu söylüyor. Sayın Mehmet Kaya’nın ismi Saadet Partisi tarafından öyle rastgele ortaya atılmamıştır. Sayın Mehmet Kaya, yukarıda ifade ettiğim yapıyı toparlayabilecek ve tek adaya düşürüleceği düşüncesine göre ismi ortaya atılmıştır. Böyle bir durumda, böyle bir yapıya İYİ Partinin yaklaşımı ne olur? Ya da böyle bir yapıda Sayın Ercan Özel’in yeri neresi olacak? Zamanla birlikte göreceğiz. İYİ Parti hâlâ Sayın Özel’in adaylığını açıklamadı! Niçin?
Gelelim genel siyasete, CHP Sayın Kılıçdaroğlu projesi ile dizayn edilmeye devam ediyor. Birlikte düşünelim, İstanbul İl Başkanı Sayın Kaftancıoğlu, milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Selin Sayek Böke, Öztürk Yılmaz, İstanbul Belediye Başkanı adayı Sayın İmamoğlu, İzmir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer ve diğerleri…Atatürk’ün Partisinde bu kadar tartışmalı ismin ne işi var? Bu isimlerin kimlere hizmet edecekleri ve ettikleri daha önce bilinmiyor muydu? Bence herkes her şeyi biliyordu ve daha başka bir sürü tartışmalı isimle CHP bitirilmeye çalışılacak. Ama biz yine biliyoruz ki, CHP’liler benim yazdıklarıma takılacak ve CHP içindeki yangını görmeyi reddedecektir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.