SON DAKİKA
Hava Durumu

Sezai Çelik’e Bursa’da koordinasyon görevi…

Yazının Giriş Tarihi: 24.04.2017 21:58
Bursa’daki Ziraat Odaları arasındaki bilgi paylaşımı ve hizmetlerin eşgüdümünü sağlayan Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu başkanlık seçiminde bu kez İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik’e görev verildi.
11 Nisan günü Bursa’da yapılan toplantıda Nafiz Kaya’nın istifası nedeniyle gerçekleştirilen seçimde önümüzdeki iki yıl görev yapacak Bursa İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Sezai Çelik, geçtiğimiz hafta İnegöl’le davet ettiği Bursa Kurul Üyeleri ile bir danışma toplantısı gerçekleştirdi.
Ve İl Koordinasyon Kurulu üyelerini kahvaltıda ağırladı.
Başkan ÇelikBursa’da kendisine yeni verilen görevi çok önemsediğini, sorunların çözümüne yönelik bundan sonra daha çok çalışmaları gerektiğinin bilincinde olduğunun altını çizdi.
 
* * *
İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik’i Başkan Niyazi Özbil ile birlikte çalıştıkları dönemde tanıdım.
İnegöllü olmam nedeniyle daha önceleri de tanışıklığım olsa da Niyazi Özbil ile yaptıkları çalışalar döneminde daha çok görüşme ve birlikte olma şansımız olmuştu.
Sezai Çelik, Sıcak, sevecen ve çalışkanlığı ile İnegöl Ziraat Odası’nda
3 dönemdir görev yapan, önemli hizmetlere imza atan bir kişilik.
İnegöl Royal Otel’de gerçekleştirilen ve İnegöl Protokolünün de katıldığı toplantıya Başkan Sezai Çelik’in iki gün önceki davet telefonu üzerine katılmıştım.
İnegöl basınının da izlediği danışma toplantısında söz alan İnegöl Ziraat Odası ve Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Sezai Çelik, yaptığı konuşmada kendisine verilen bu görevin önem ve ciddiyetinin bilincinde olduğunu, çok çalışarak, koşturarak gerekli performansı gösterme çabası içinde olacağını söylerken yüzünden heyecanını da okumak zor değildi.
 İnegöl Ziraat Odası ve İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Sezai Çelik, “Bundan sonra işimiz daha zor. Başaramayacağımız bir işe hiçbir şekilde kalkışmam. Oda Başkanlarımızın da desteği ile tarımın tüm paydaşlarıyla el ele tüm Bursa’da nerede ne sorun ve problem varsa hepsinin takipçisi olacağız. İnegöl’de çok güzel bir uyum var. Diğer ilçelerde de böyle olmasını dilerim” diye konuştu ve kendisine verilen görevin altından başarıyla kalkacağına inandığının altını çizdi.
Başkan Çelik bundan sonra Bursa’nın tüm sorunlarını her ay değişik bir ilçede yapacakları ‘Eşgüdüm Toplantıları’ ile tartışacaklarını, sorunların çözümüne yönelik hazırladıkları raporları ilgili yetkililere anında taşıyacaklarını ve takipçisi olacaklarını vurguladı.
Kuşkusuz İnegöl gelişmiş sanayisi ile birlikte aynı zamanda da bir tarım kenti.
Geniş alanlarda, sulu tarım dâhil tarımın her çeşidi yapılabilmekte.
Dünyada giderek artan tarımın öneminin Kaymakam dâhil İnegöl kent dinamiklerin de farkında olarak gerekli duyarlılıkla konuya yaklaşmaları hiç kuşku yok ki İnegöllüler için bir şans…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.