SON DAKİKA
Hava Durumu

Reis memnun, Bursa memnun…

Yazının Giriş Tarihi: 06.04.2017 21:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Altıparmak Meydanı’ndaki (eski Atatürk Stadyumu) mitingi harikaydı.
Hem katılanların sayısı, hem heyecan ve hem de Cumhurbaşkanı’nın memnuniyeti açısından.
Miting sonrası Altıparmak Caddesi'nden Heykel/Valilik binasına otobüse giderken bile hâlâ yol boyunca halkın sanki miting sürüyormuşçasına beklemeleri ve sevgi gösterisinde bulunmaları Bursa’da az yaşanan görüntülerdi.
Bursa başkanı bağrına basmıştı…
Başkan da bu görüntüden oldukça memnun görünüyordu.
Bunu mitingde konuşurken de anlamak zor değildi.
Reis konuşması sırasında çok rahattı, memnuniyeti gözlerinden okunuyordu.
Bursa’nın kendisini hiçbir zaman yanıltmadığını söylemesini önemsemek gerekir.
Bu miting hazırlıkları ve katılımı kuşkusuz İl yönetiminin başarısı olarak da görmek gerekir.
 
* * *
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından çoğu Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplam 384 milyonluk yatırımların toplu açılışını yaptı.
Yapılmakta olan yatırımları saydı, yeni yatırımların müjdesini verdi.
Kaba inşaatı yüzde 70 oranında tamamlanan ve çok önemsediğini sıkça vurguladığı Şehir Hastanesi'ni, 'muhteşem bir sağlık tesisi' diye tanımladı.
Bursa yatırımlarının ayrıntıları dünkü haberlerde genişçe yer buldu.
Biz genel çerçevede referanduma yönelik olan konulara ele alırsak eğer, Avrupa’nın takındığı tavır konusunda sert ifadeler kullandığını söyleyebilir ve “Bunlarla 16 Nisan'dan sonra konuşacağız” demesini öne çıkartabiliriz.
Hele son yıllarda ekonomik gerileme yaşayan Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye karşılaştırmasında verdiği rakamlar çok ilginçti.
2002 yılında dünya hasılasının yüzde 23'ünü üreten AB’nin bugün yüzde 17'nin altına gerilediğini, Türkiye’ninse tek başına yüzde 1’e tırmandığının altını çizdi.
Cumhurbaşkanı, “Bugünün hasta adamı artık AB'dir. AB yüzde 18 büyürken, Türkiye yüzde 81 büyüdü. Bursa 16 Nisan'da evet diyerek Batı'ya da ders vermeye hazır mı” diye sorduğunda coşku tavan yapmıştı.
 
* * *
Bursa'ya gerekli destek verilecek ve raylı sistem de bir an önce bitecek…” diyen Erdoğan, inşası süren Bursa-Bilecik hızlı tren projesi tamamlandığında Ankara'ya, İstanbul'a, Konya'ya 2 saat 15 dakikada ulaşılabilineceğini söylerken Bursa’nın önemini belirtti.
Bursa'yı da içine alan Marmara Gelişim Projesi çerçevesinde, 2019 yılına kadar yapılacak 6 katrilyon liranın üzerinde yatırımla bölgeyi sulama ve içme suyu tesislerine kavuşturmayı hedeflediklerini söyleyen Erdoğan, BTSO’nun kullandığı o “Bursa Büyürse Türkiye büyür” sözüne atıf yaparak, Türkiye'nin en önemli dış ticaret merkezlerinden biri olan Bursa'yı geliştirmek için gereken yatırımları kesintisiz sürdürmekte kararlı olduklarını vurguladı.
Otomotiv sanayisini desteklemek için Bursa’ya bir de test merkezi yaptıklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, anlaşılıyor ki Bursa’dan memnuniyeti, parti il yönetimi, Büyükşehir ve diğer belediyeler, BTSO ve diğer kent dinamiklerinden memnuniyetini de kapsıyordu.
Tabii ki bunun bir diğer ölçütü de 16 Nisan günü çıkacak EVET oranıyla ilintiliydi. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.