SON DAKİKA
Hava Durumu

Hikmet Şahin’in öğrencisi Alinur Aktaş Büyükşehir Başkanı…

Yazının Giriş Tarihi: 02.11.2017 22:03
Recep Altepe’nin istifasıyla boşalan Bursa Büyükşehir Başkanlığı’na İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş getirildi.
Alinur Aktaş, 1994-2002 yılları arasında iki dönem İnegöl Belediye Başkanlığı, 2004-2009 tarihleri arasında da bir dönem Bursa Büyükşehir Belediye başkanlığı yapan merhum Hikmet Şahin’in İnegöl İmam Hatip Lisesi’nden öğrencisi olması ilahi bir rastlantı olsa gerek.
 
* * *
12 yaşında babasını yitirdiğinde ilk başını okşayan ve “Her ne sıkıntın olursa yanındayım" diyen Hikmet Şahin’in ardından Aktaş’ın Bursa Büyükşehir Başkanı olması kuşkusuz bir yazgı ve nasip kısmet işi…
Ancak, Aktaş’ın İnegöl Belediye Başkanlığı görevini kendinden devraldığı Hikmet Şahin’in ardından İnegöl’de başlatılan hizmet kervanında 3 dönem üst üste yaptığı görevde önemli bir yerel yönetim örneği vererek hem İnegöllüler'in sevgisini kazanması ve hem de AK Parti üst yönetimlerinin dikkatini çekmesini de göz önüne almak gerek.
Her seçimde İnegöl’de önemli bir oy sıçramasını gerçekleştirmesini de…
 
* * *
 
İnegöl Belediye Başkanlığı’nda 3. dönemini başarıyla sürdüren ve dün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yapılan oylamayla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilen Aktaş, halen bir yıldır da Doğubayazıt Belediyesi Koordinatör Başkanı olarak görev yapmakta.
Aktaş’ı Büyükşehir Başkanlığı’na taşıyan süreçte, AK Parti içinde uzun süren bir danışma, eğilim yoklaması ve görüşmeler yaşanmıştı bilineceği üzere.
Sonunda da Genel Başkan Erdoğan’ın da onayıyla isim netleşmişti.
İnsan ilişkilerindeki sıcak ve güven veren yaklaşımı, çalışkanlığı ile başarı merdivenlerini tırmanan Başkan Aktaş, şimdi de büyük bir sanayi anakenti olan Bursa’nın dertleriyle, sorunlarıyla boğuşacak.
Bursalılar'ın da sevgisini, güvenini kazanacak başarılı hizmetler yapacak hiç kuşkusuz.
Başkan Aktaş’ın İnegöl’de Hikmet Şahin’in ardından geldiği görevde, Şahin’in başlattığı çalışmalara yenilerini ekleyerek İnegöllülerin sevgisini kazanması gibi şimdi de Recep Altepe ile tarihi kimliği ayağa kaldırılan Bursa’da da başarılı çalışmalara ve yeni projelere imza atacağından kuşku duymamak gerek.
Bursa büyük bir sanayi anakenti, göç ve nüfus artışıyla büyüyen Bursa’nın sorunları kuşkusuz ağır.
Aktaş, çalışkanlığı, gençliği ve enerjisiyle bu sorunların üstesinden gelecektir.
Başkan Aktaş’ın yine İnegöllü İl Başkanı Ayhan Salman ile uyum içinde çalışacak olması da hem kendisi ve hem de Bursalılar adına bir şans olsa gerek.
İnegöl AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak siyasete başlayan ve dün Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki oylamayla Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Başkan Aktaş’ı kutluyor, başarılı ve hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyoruz.
Birkaç gün önce sanal medyada gözüme ilişen bir öneri dikkatimi çekmişti.
Başkan Aktaş’ın haftalar, aylar sürecek kutlamalarla zaman yitirmeyip, hemen işe koyulabilmesi için bu kutlamanın geniş bir toplantı ile bir gün içinde yapılması önerisine ben de katılıyorum.
Kolay gelsin S. Başkan…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.