SON DAKİKA
Hava Durumu

Evet, İnegöl iyi gidiyor…

Yazının Giriş Tarihi: 03.05.2017 22:10
İl olma hayali başka bir bahara kalıp, üniversite hayali onun önüne geçse de bugün pek çok ilden ürettiği artı değer bakımından da, nüfus olarak da büyük olan İnegöl, gerçekleştirdiği ilkler ile iyi gidiyor.
3. dönemin 3. yılını geride bırakan Alinur Aktaş yönetimi ustalık dönemi ile 13 yılı geride bırakmış bulunuyor.
Başkan Aktaş dün Türkiye’nin ilk mobilya alışveriş merkezi Mobilyakent Mobilya Alışveriş Merkezi’ndeki Morrian Otel’de gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısında yapılanları ve son durumu paylaştı basınla.
Bursa basınının da yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Başkan Aktaş, 16 Nisan referandumunda Bursa’da Keles ve Büyükorhan’dan sonra alınan yüzde 70 küsür ile en yüksek oyun verdiği güvenle konuştu.
Geçmiş yıllarda Cumhurbaşkanlığı seçiminde de, milletvekili yahut yerel seçimlerde de AK Parti’ye verdiği yüksek oy ile dikkati çeken İnegöl’de tarım ve sanayiden sonra turizme de yönelişin işaretlerini veren Aktaş, kurulan İNTURAŞ şirketinin çalışmalarına değindi.
Turizmden de umutlu olduklarını belirten Aktaş, İnegöl’ün turizmde de yükselen değer olduğunun altını çizdi.
 
* * *
Üst üste 3 dönem belediye başkanlığı görevi ile 150 yıllık İnegöl Belediyesi’nde bir rekorun da sahibi olan Alinur Aktaş, naif kişiliği, insan ilişkilerindeki içtenliği ve insanlara verdiği güven ile hem ilçede ve hem de Bursa’da tanınan, sevilen bir isim.
Çalışkanlığı, siyasetteki öteleyici olmayan tavrı ve yapısıyla AK Parti üst yönetimlerinin de dikkatini çeken bir isim bu yapısıyla.
İnegöl, rahmetli Hikmet Şahin örneğinde olduğu gibi Bursa’ya da yerel yönetici, lider yetiştiren bir ilçe olmakla da tanınır bilindiği üzere.
3. dönemin ardından Alinur Aktaş için yakıştırılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sorulan sorulara başından beri alçak gönüllülükle yaklaşan, her şeyin nasip, kısmet işi olduğunu söyleyerek geçiştiren Aktaş, çağı yakalayan, kentlilik bilincinin özümsendiği, çehresi ile albenisi olan bir İnegöl inşası için çabalarını arkadaşlarıyla birlikte sürdürmekte olduğunu söylüyor ve ekliyor;
“Daha iyisini yapmak, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak için durmak yok, yola devam” diyor.
 
* * *
Kuşkusuz İnegöl son çeyrek yüzyılda olağanüstü göç almış bir ilçe.
Ülkenin hemen her köşesinden olduğu gibi dünyanın da pek çok noktasından insanların geldiği İnegöl bu nedenle hızla büyüyen, büyürken de çözülen sorunların yerine yeni sorunlar eklenen bir ilçe.
Devinim içindeki bu kentte kuşkusuz bütün bu yeni gelişmelere, sorunlara karşı yeni çözümler üretirken halk ile birlikteliği sağlamak önemli.
Referandumda nüfusu 250 bin ve üzerindeki kentlerde en yüksek EVET çıkartabilen ve Türkiye sıralamasında 11. olabilmenin açılımı bu olsa gerek.
Öyle ya, Bursa’nın diğer ilçelerindeki yüzde 44-47-48 gibi EVET oylarına karşın İnegöl gibi hızla büyüyen, sorunlar çözülürken yeni sorunlar üreten ve gelişen bir kentte yüzde 70’in üzerinde EVET denmesinin bir anlamı olsa gerek!..
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.