SON DAKİKA
Hava Durumu

Çavuşoğlu, Aktaş ve Salman birlikteliği büyük şans…

Yazının Giriş Tarihi: 05.11.2017 21:40
Recep Altepe’nin Büyükşehir Başkanlık görevinden ayrılması üzerine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Alinur Aktaş, hemen ertesi gün, sabah namazını Emirsultan Camii’nde kılıp, Emirsultan Türbesi’nde dua ederek, göreve başladı.
Daha sonra basın, bürokratlar ve parti yöneticilerinden oluşan kalabalık bir grupla Osmangazi ve Orhangazi türbelerini ziyaret ederek dua etti.
Öğle, Cuma namazının ardından şehit cenazesi için düzenlenen törende yer aldı.
Öğleden sonra da ilk resmi programı olan Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2.’si gerçekleştirilen Merinos AKKM’ deki
Bursa Doğa Sporları ve Doğa Turizmi Günleri’, programını başattı.
Ve önceki gün de makamında kutlama için gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu karşıladı…
Görüleceği üzere Başkan Aktaş göreve hızlı başladı…
 
* * *
 
İl Başkanı Ayhan Salman’ın aday gösterilmesinde olduğu gibi Bursa siyasetindeki ağırlığını bu kez de Aktaş’ın adaylığı üzerinde gösteren Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve İl Başkanı Ayhan Salman ile birlikte Başkan Aktaş, Bursa’da AK parti siyasetinin yeni döneme ait şekillenmesini yapmak için büyük bir şans yakalamış bulunuyor.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile geçmişten gelen yakın dostluğu ve İl Başkanı Ayhan Salman ile de İnegöl’deki yakınlığı, AK Parti’nin Bursa’da Başkan Aktaş ile uyumlu ve çalışmalara hız katacak bir çalışma temposunun da işareti olsa gerek.
Bu üçlü siyasi yapının Bursa için gerçekten büyük bir şans olduğu açık.
Bu 3 siyasetçinin uyumlu birlikteliği değişim sürecinin de daha doğru ve kolay gerçekleşeceğini göstermekte.
Ve bu süreçte karar alma, kadroların yeniden harmanlanması ve yeni projelerin hızla yaşama geçirilmesi kuşkusuz daha kolay olacak.
Bunun ötesinde eğer Başkan Aktaş bu üçlü yapının ‘Orak Aklı’nı diğer unsurlarla da birleştirebilirse gerçekten kısa sürede parti ve Bursa adına olağanüstü atılımların gerçekleşmesi hiç de zor olmaz.
Geçmişte yaşanan, yaşandığı izlenimi verilen ve birazda dışarıdan şişirilerek ortaya çıkan kimi olumsuzlukların Bursa’da bu kez yaşanmayacağı anlamına gelecektir.
Çavuşoğlu, Salman ve Aktaş’ın uyumlu birlikteliği 2019’a giden Türkiye’sinde hem AK Parti siyasetine ve hem de Bursa’ya önemli katkılar sağlayacağı açık.
 
* * *
 
2019 seçimlerini etkileyecek değişimin sonuçlarının kitlelere gösterilebilmesi için süre daralmakta…
Önce Yerel seçimler, sonra da Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimi…
Şunun şurasında 17 aydan kısa bir süre var.
Bursa’nın devasa sorunlarının çözümü için hızlı hareket etmek gerektiği ortada…
Başkan Aktaş da bunun farkında…
O nedenle Başkan Aktaş’ın Meclisteki seçim günü olan 2 Kasım’da gazetemizin yine bu köşesinde belirttiğimiz ve önerdiğimiz gibi kutlamalarla zaman yitirilmemeli.
Bir günde bu iş bitmeli…
Zaten Başkan Aktaş da bu konu üzerinde duyarlılığını dile getirdi seçildiğinin hemen ertesi günü.
Zamanını birkaç gün içinde açıklayacakları bu kutlamalar için ayıracakları bir günde Merinos Kongre Kültür Merkezi’nde tebrikleri kabul edecekleri belirtti.
Sorunlar var, sıkıntılar var ve bir an önce bunların çözümü için harekete geçme zorunluluğu var.
Ve 15 yıldır AK Parti’nin adını bile doğru düzgün seslendirmekten aciz kimi yeminli AK Parti düşmanı ve birçok yararcının AK Parti’ye, yöneticilerine yol gösterme, öğüt verme ve övmelerine de azami dikkat gösterileceğine inandığım böyle bir süreçte tüm Bursa’nın kısır tartışmaları bir yana bırakarak bu sürece destek vermesi gerektiği açıktır.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.