SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Alinur Aktaş deneyimini Doğubayazıt için de kullanıyor…

Yazının Giriş Tarihi: 25.08.2017 21:10
Yapılan operasyonlar kapsamında başkanlarının tutuklanmasıyla oluşan boşluğu doldurmak ve halka yerel hizmetleri doğru düzgün verebilmek amacıyla Olağanüstü Hal kapsamında gündeme gelen Kayyum uygulaması şu an Türkiye genelinde 70 Belediye’de uygulanmakta bilineceği üzere.
Hükümetin bölgede çeşitli suçlardan dolayı Eşbaşkanları görevden uzaklaştırılan belediyelere Kayyum atanmasının önünü açan 674 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye göre Doğubayazıt Belediyesi’nde de aynı şekilde Belediye Başkan Vekili olarak Kaymakam Ulaş Akhan Kayyum olarak atanmıştı.
Ardından Şubat 2017 itibariyle de İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş Doğubayazıt’a ‘Koordinatör Belediye Başkanı’ olarak görevlendirilmişti.
Başkanı Alinur Aktaşkoordinatör olarak atandığı Doğubayazıt’ta 6 aydır "İki Şehir Tek Yürek" sloganıyla yerel yöneticilikteki deneyimini Doğubayazıt’ta da kullanmakta.
 
* * *
Başkan Aktaş hemen her ay teknik ekibiyle bulunduğu Doğubayazıt’a geçtiğimiz hafta sonu da bir seyahat gerçekleştirdi.
Bu seyahatte Bursa’dan davet edilen bir gazeteci gurubu ile Doğubayazıt’ta ilk kez gerçekleştirilen Ahmed-i Hani Kültür Festivali etkinlilerini izledik.
Yüksek Öğrenimini Bursa’da yapan, Kaymakam ve Doğubayazıt Belediye Vekili Ulaş Akhan’ın çalışmalarını yerinde görme şansı bulduk.
İlçenin yıllardır terörle anılmasının ve geçmiş HDP’li belediyenin yerel hizmetlerdeki eksikliğini hem yaşayarak ve hem de halk ile birebir temaslarımızla öğrenme fırsatı bulduk.
Yüzde 95 gibi bir oy oranıyla seçilmiş ve görevde bulunmuş, şu an tutulu bulunan HDP’li Belediye Başkanı Rohat Özbay’ın ilçede yerel hizmet eksikliğini hemen bütün halkın onayladığına tanık olduk.
Genç, dinamik ve çalışkan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan’ın İlçedeki huzur ve güveni sağlarken aynı zamanda gecikmiş bir yığın Belediye hizmetlerini gerçekleştirmek için nasıl koşturduğunu gördük.
 
* * *
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Koordinatör Belediye Başkanı sıfatıyla Kaymakam ve belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan’a destek olması için görevlendirilmesi büyük şans olmuş.
Başkan Aktaş 6 aydır hemen her ay ekibiyle Doğubayazıt’a gitmekte ve çalışmaları koordine etmekte.
Bu güne kadar bir çok proje yaşama geçirilmiş…
Aktaş ilk gittiği Doğubayazıt’ta halkın arasına girerek ilçede en önemli 3 sorunu sormuş halka.
Genel şikayetlerin ilk sırasında ortaya çıkan manzara çok ilginç!...
İlçede başıboş gezen yüzlerce sokak köpeğinin halka verdiği rahatsızlık…
Bu köpekler yapılan bir barınağa toplanarak sorun giderilmiş.
Çok berbat bir durumda olan yollar neredeyse son 18 yıldır hiç hizmet almamış.
Bu konuda da çalışmalara başlanmış ana caddeler asfaltlamış…
Hazırlanan Acil Eylem Planı ile projeler bir-bir yaşama geçirilmeye başlanmış.
Geçici Pazar yeri, Kent estetiği çalışmaları, Çocuk oyun alanları, Sağlıklı yaşam merkezi, temizlik çalışmaları ve çeşitli sosyal-kültürel etkinliklerle yaşam normale dönmeye başlamış.
Ancak en temel sorun ise ekonomik…
Gürbulak Sınır Kapısı’nın ilçe halkına açılması en önemli beklenti şu an.
Yarın, ilçede güvenlik önlemleri, Kaymakam Ulaş Akhan şansı ve devletin projeleri ile sürdüreceğiz konuyu…
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.