SON DAKİKA
Hava Durumu

Başkan Aktaş kutlamaları yarın topluca kabul edecek…

Yazının Giriş Tarihi: 15.11.2017 21:52
Başkan Aktaş’ın görevinin ilk gününde, haftalar, aylar sürecek kutlamalarla zaman yitirmeyip, hemen işe koyulabilmesi için bu kutlamanın geniş bir toplantı ile bir gün içinde yapılması önerisi yapmıştık bu sütunda.
Sonradan başkanın da böyle düşündüğünü öğrenmiştik…
Yakın çevresinden de bunun gününün 10 gün içinde belirleneceği söylenmişti.
Haftalar, aylar sürecek kutlamalarla zaman harcamak yerine, yarın Merinos AKKM fuaye alanında saat 19.30’da gerçekleştirilecek birkaç saatlik kabul töreniyle Başkan kutlamaları kabul edecek…
Sonra da işlere kaldığı yerden devam edecek…
 
* * *
Göreve başlamasının ardından zamanının büyük bir bölümünü belediye birimleri ve bağlı şirket yönetimleriyle bilgilendirme toplantılarıyla geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yarın Merinos’ta Bursalılar'la buluşacak.
Başkan Aktaş, burada sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, hemşeri dernekleri, akademik odalar, meslek odalarından kamu kurumu temsilcileri ve vatandaşlara kadar toplumun tüm kesimlerini saat 19.30’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi fuaye alanında yapılacak büyük buluşmaya davet ediyor.
Bu bir ilk Bursa’da…
Umar ve dileriz ki, belediyenin diğer birimleri ve şirketlerinde yeni görev alan yetkililer de aynı yolu izler.
Ve hatta bu öyle bir örnek olur ki, görevlerine yeni atan bütün üst kamu görevlileri de aynı şeyi yapar.
Türkiye’nin buna gereksinimi var…
Türkiye zaten bütün yıl içinde en çok tatil uygulaması içinde olan bir ülke.
Ulusal ve dini bayram günleri tatilleri kimi kez de uzatılmakta bilineceği üzere.
Anımsanacağı üzere 2016 yılı içerisinde kamuda memurlar resmi tatillerin hafta içine denk gelmesi sebebiyle Ramazan ve Kurban bayramlarında toplamda 18 gün tatil yapmışlardı.
2023 hedeflerine ulaşmak için bu tür uygulamalara artık yer vermemek gerektiği açık.
Başkan Aktaş’ın başlattığı uygulamayı hem bir ilk ve hem de örnek olması açısından önemi ortada.
 
* * *
 
Başkan Aktaş’ın bir ilk olarak gerçekleştireceği bu toplu kabul programı bir başka amaç için de bir adım da olacak aynı zamanda.
Kutlama ve ziyaret programına gelecek kurum, kuruluş ve vatandaşlardan çelenk ve çiçek göndermemelerini de istiyor Başkan Aktaş.
Bunun yerine Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hesabına yapacakları bağışlarla kendi adlarına birer fidan dikilmesi arzusunda olduğunu söylüyor Başkan.
Bursa Orman Bölge Müdürlüğü hizmet alanı kapsamındaki bir ormana 10 TL karşılığında 1 adet fidan dikmek isteyen davetliler bağışlarını; TC Ziraat Bankası Garajlar Şubesi’nin TR72 0001 0006 8647 0299 6850 01 İBAN numaralı Özel Bütçe Muhasebe Birimi hesabına 'Büyükşehir Fidan Bedeli' açıklamasıyla havale yapabilecekleri gibi, bankaya elden de yatırabilecekler.  
Böyle bir uygulamayla daha yeşil bir Bursa için de fırsat yaratılmış olacak. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.