SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir şahlanıyor…

Yazının Giriş Tarihi: 07.02.2019 21:25
Önceki gün Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Alinur Aktaş, Yenişehir’e adeta bir çıkartma yaptı. Bence Yenişehirliler Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş’ı hak ettiği gibi karşıladılar. Çok samimi bir havada geçen ziyarette çok samimi mesajlar verildi. Cumhur İttifakı’nın gerçek bir ittifak olduğu bir kez daha gözler önüne serildi. Bu da tabi hem ilçe haklının hem Alinur Aktaş’ın hem de ittifakın MHP’li adayı Sayın Davut Aydın’ın moralinin artmasını sağladı. Zaten güzel giden bir kampanyada nurun âlâ nur gibi oldu bu ziyaret.  Uyum içerisinde çalışan bir ekibin sayısal çoğunluğunun olmaması hiçbir şey değiştirmez. Çok defa Allah’ın izniyle nice azınlıklar büyük çoğunluklara galip gelmiştir. Kaldı ki burada, çoğunlukta Cumhur İttifakı’ndan yana.
Uyum bozulmadığı sürece, üzerinde birleşilen konulardan taviz verilmedikçe seçimler Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanacak diye düşünüyorum. Tabii sadece Yenişehir’de değil bütün Türkiye’de böyle sonuçlanacağını düşünüyorum seçimlerin.
Alinur Aktaş olanca mütevazılığı ve güler yüzü ile Yenişehir’e gitti. Ve ilçe halkı da aynı şekilde mukabele etti. Tabii böyle olunca oluşan atmosfer,  bu seçimin kazanılmasını sağlayacaktır. Seçimden sonra da ittifakın faydalarından hem ilçe halkı hem ülke halkı faydalanacaktır.
Birincisi bazı kesimlerin Cumhurbaşkanını hedef alan tek adam sözü artık bu ittifakla hükmünü yitirirken, öte yandan Cumhurbaşkanı yine tek adam olmaya devam edecek. Ve o malum bazı kesimler bunu anladıklarında iş işten geçmiş olacaktır. Hoş benim tek adam sözüne yüklediğim anlam biraz daha farklı ve biraz üzücü aslında. Çünkü ben hâlâ Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek adam değil de yalnız adam olduğunu düşünüyorum. Yoksa güçlü devletlerde yönetimin tek adam tarafından idare edilmesi bence de elzemdir. Çünkü geçmişinde defalarca koalisyon faciaları yaşamış bir ülkeyiz biz. Bu nedenle bu ülkenin dış mihraklar tarafından satın alınmış ve her seferinde ülkemizin yükselişinin önüne engeller koyan siyasetçiler, bürokratlar, askerler, hâkimler, savcılar kısacası şerefsizler olmasa inanın bu ülke çok daha kısa bir zamanda çok daha ileri bir seviyeye gelecektir. Bunun en bariz örneği terörle mücadeleye verdiğimiz kurbanlardır. Ülke can kaybetmiştir, kan kaybetmiştir, para kaybetmiştir, zaman kaybetmiştir. Bu nedenle bence de bu ittifak bir beka olayıdır.  Bir de zaten, aralarında ufak tefek farklar olan iki camianın birleşmesi dosta güven düşmana korku salmıştır. Geciken bir ittifaktır bu aslında. Ama atalarımızın da dediği gibi “Zararın neresinden dönülürse kârdır”
Bu ittifakın Yenişehir’e neler kazandıracağını ömrümüz olursa hep birlikte göreceğiz. Bundan sonra da birleşmelerin, birlikte hareket etmenin zeminleri aranmalı ve bu zemin üzerinde planlamalar yapılmalıdır. Her iki ittifakın adaylarına da tekrar başarılar diliyorum. ve ilçemize kazasız belasız bir seçim süreci  diliyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.