SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir’e göz doktoru lazım

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2019 21:09
Bunu kinaye olsun diye söylemiyorum. Yenişehir’e kadrolu göz doktoru lazım. Dün akşam Yenişehir’de gözlükçülük yapan bir arkadaşımın, sosyal medya üzerinde yaptığı bir paylaşıma istinaden yazıyorum bu yazıyı.
Tabii sabah ilk işim Yenişehir Devlet Hastanesini aramak oldu ve arkadaşımın da dediği gibi haftada üç gün yani pazartesi, çarşamba ve perşembe günleri sırasıyla farklı doktorların Yenişehir Devlet Hastanesi’ne görevlendirme ile geldiğini teyit etmiş oldum.
İşin teknik kısmı çok farklı olabilir ama bir ilçede sadece haftanın üç günü doktor var ise bu o ilçe halkının haftanın diğer dört günü hastalanma hakkını elinden almak değil midir? Yani diyelim ki o gün Yenişehir’de göz doktoru yok ama (Allah muhafaza) birimizin gözüne bir şey oldu. Ne yapacak o zaman hasta? Ya İnegöl’e ya da Bursa’ ya gidecek öyle değil mi?
Bu konuya Bursa milletvekilleri duyarsız kalmayacaktır. Çünkü Yenişehir elli bin nüfuslu bir ilçe. Atalarımız gözün önemini belirtmek için “Kafaya düşen taştan ise, göze düşen çöp daha önemlidir” demişler. Çünkü göz en önemli organlarımızdan birisi ve ne yazık ki ancak haftada üç gün muayene olabilme şansımız var Yenişehir’de.
Bazı şeyleri daha iyi anlayabilmek için empati yapmak gerekir.  Mesela düşünün ki günlerden cuma ve gözünüze (Allah saklasın) bir şey oldu. Hastaneye gittiniz ve maalesef doktor yok. Özel arabanız varsa İnegöl’e ya da Bursa’ya gideceksiniz. Hadi gittiniz diyelim. Aradaki vakit kaybı, gittiğiniz hastanede kayıt yaptırmak, sıra beklemek derken eğer durumunuz acilse zaten yanan canınız daha da yanacak.  Ya durumunuz acilse?
Bu işin şakası yok ey sevgili yetkililer…
 Gözünüz gibi sevdiğiniz Yenişehirliler sizden hastanelerine kadrolu bir göz doktoru istiyorlar. Hepsi bu.  Geçici tedbirlerle nereye kadar sürdürülebilir sağlık hizmetleri. Koskoca Yenişehir ‘e bir göz doktorunu çok görüyor olamazsınız. İlla ki en yakın zamanda hastanemiz kadrolu bir göz doktoruna kavuşacaktır diye düşünüyorum.
Yani en azından vatandaşların sizleri sağlıklı bir biçimde görebilmeleri için bu önemli öyle değil mi? şimdi seçim zamanı gidiyorsunuz, vatandaşla sohbet ediyorsunuz. Sonra oy zamanı gelince beni neden seçmediniz derseniz vatandaş demez mi “ Gözlerimiz rahatsız idi. Göz doktorumuz da yoktu. Sizi iyice seçemedik” Emin olun vatandaşlar da en az sizler kadar “gözü açık” artık.
Sadece bir kadrolu doktora ihtiyaçları var haftanın diğer günleri de gidebilmek için. Bursa bu işi  kesinlikle en kısa zamanda çözecektir.İnanıyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum kıymetli yetkili kardeşlerime…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.