SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir’den beklentilerim

Yazının Giriş Tarihi: 14.02.2019 21:29
Doğu Türkistan’da uzun süredir devam eden Çin zulmü geçtiğimiz günlerde Türk dünyasının ünlü ozanı Abdurrehim Heyit’in ölüm haberiyle haddini aşmış ve gelen tepkiler üzerine Çin Hükümeti Abdurrehim Heyit’in yaşadığını ispat etmek için bir video yayınladı. Videoda Heyit’in görüntüsü ve sesi var. O konuşuyor, ama tabi ister istemez bir montaj mı sorusu oluştu Heyit’in sevenlerinin kafalarında. Sonra bağımsız kaynaklar haberi doğruladı ve Heyit’in yaşadığına inandık biz de. Çok şükür tabii.
Olayın tarafı bir gazeteci olarak sadece Abdurrehim Heyit değil, Çin’in zulüm yaptığı bütün Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin salıverilmesini istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletini de bu konudaki duyarlılığından ötürü tebrik ediyorum. Demek ki Çin ne kadar büyük olursa olsun Türklerden büyük değil. Bunu anlamış olduk.
Demek ki Türk dünyası ortak bir tavır koyacak olsa, dünyayı titretiriz yine eskiden olduğu gibi. Bazı şeyleri gözümüzde fazla büyütmeye gerek yok. Ve bir de lütfen çocuklarımızı yetiştirirken onlara kendi kahramanlarımızın hayat hikâyelerini anlatalım. Onları tanımalarını sağlayalım. Bize bizi unutturan şerefsiz zalimler bilsin ki, içimizdeki o ruh hiçbir zaman ölmeyecek. Hâlâ bizim kırk kişilik ekibimiz Çin saraylarını basacak güce sahiptir. Hâlâ içimizden binlerce Kürşat çıkar bizim. Yeter ki kendimizi fark edelim. Bir de bir Azeri vekilin dediği gibi çocuklarımızı Türk ellerine yollayalım ilk önce. İngiltere, Almanya, Fransa yerine Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan’a ve diğer Türk cumhuriyetlerine yollayalım evlatlarımızı. Ata topraklarını görsünler, onlarla tanışsınlar, kaynaşsınlar.
Yenişehir Osmanlının ilk başkenti değil mi?
O halde bu hamle tam da Yenişehir’den başlamalıdır. Hem siyasi zemin hem de Türk dünyasının bu gün içinde bulunduğu durumda buna çok uygundur. Davut Aydın zaten MHP’li bir aday değil midir? MHP bu ülkenin Türk dünyası ile bağlantıları açısından zorunlu sorumlu parti değil midir? Evet.
O halde Yenişehir Belediyesi bu işe öncü olsun. Bu yılı Türk kahramanları yılı ilan etsin. Şanlı Türk tarihini ve bu tarihin yazılmasında kanını akıtan şanlı kahramanlarımızı tanıtabilmek için elimizden ne geliyorsa bizlerde, basın olarak hizmetçiniz olalım. Ama bu konuyu es geçmeyelim bence.  Çizgi filmler, animasyonlar, kahramanlarımızın resimlerinin basılı olduğu tişörtler, kitaplar, sinevizyonlar, filmlerle tanıtabiliriz çocuklarımıza kahramanlarımızı. Tabii ki bir sürü fikir üretilebilir bu konuda. Haydin bu konuya bir el atalım. Kaymakamlık, Belediye, Üniversite, STK’lar hep birlikte el birliğiyle bu yıl bir seferberlik başlatalım ve geleceğimizin inşasına bir katkımız olsun. Ne dersiniz?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.