SON DAKİKA
Hava Durumu

Yenişehir ‘de “Her şey çok güzel olacak”

Yazının Giriş Tarihi: 24.02.2019 21:29
Yenişehir  ”Hak ettiklerini alamadıklarını”  ve “İnegöl’ün gölgesinde kaldıklarını “ düşünen insanlarla dolu bir ilçe. İlla ki bunu düşünenlerle konuşacak olursak kendilerince haklılık paylarının olduğunu da görürüz.
Lakin son dönemlerde ki gelişmeler, hem Yenişehir halkının özgüveni açısından hem de Yenişehir’in kalkınması açısından oldukça güzel gelişmeler. Bir Yenişehir Havalimanı, bir Otomobil Test Merkezi, bir Yüksek Hızlı Tren Projesi, çocuk oyuncağı projeler değil. Yenişehir’in gelecek yıllarda Bursa’nın parlayan yıldızı olacağı yönündeki en büyük emareler bunlar. Yeter ki doğru bir siyaset izlensin ve her ne olursa olsun çıkılan bu yoldan dönülmesine izin verilmesin.
Yenişehir Havalimanı doğru bir biçimde kullanıldıktan sonra hem Yenişehir ekonomisine hem ülke ekonomisine olan katkısını üçe beşe katlayacaktır. Hele hele bir de Otomobil Test Merkezi ile Yüksek Hızlı Tren projesi de hayata geçerse - ki geçecek inşallah- işte o zaman Yenişehir’in çehresi değişecektir. Çevresi değişecektir.
Şimdi burada siyasetçilere düşen bu işlerin peşini bırakmamak ve her zeminde işlerin biraz daha ivme kazanmasını sağlamak için Ankara’ya baskı uygulamaktır. Yenişehirliler de bu konuda siyasetçilerin elini rahatlatmalı ve her zaman onarlın yanında yer almalıdır. Önemli olan Yenişehir’in âli menfaatleridir. Artık zaman bir şeylerden şikâyetçi olmak yerine bir şeyleri değiştirme zamanıdır. Bu bağlamda da partilerin, etnik kökenlerin, mezheplerin, meşreplerin bir önemi yoktur. Yenişehirli Yenişehir’in menfaatini düşünendir.
Şimdi önümüzde ki dönem, yani 1 Nisan sabahı itibarıyla kim seçilirse seçilsin O’na ve Yenişehirli kardeşlerime düşen görev her şeyi bir kıyıya bırakıp el birliğiyle Yenişehir’in gelişimi için ne yapabileceklerini düşünmek olacaktır. Siyasetçilerimize düşen görev de bir an önce Yenişehir’in gelişmesi için ne yapmaları gerekiyorsa el birliğiyle üzerlerine düşeni yapmaktır.
 Yenişehir’in,  genç bir nüfusu vardır. Yenişehir’in çok verimli toprakları vardır. Yenişehir’in çok değerli siyasetçileri vardır. Yenişehir’in, birbirinden kıymetli akademisyenleri, yazarları, çizerleri, bürokratları vardır. Yenişehir’in harika bir tarihi vardır. Yenişehir’in çok kıymetli, çok tecrübeli büyükleri vardır. Yenişehir’in ve Yenişehirlinin sadece kaybedecek vakti yoktur.
Yenişehir doğru tarımla, doğru hayvancılıkla ve belki de doğru sanayileşme ile önümüzdeki yıllarda Bursa’nın incisi olmak için gün sayıyor. Seçimlerden hemen sonra ortak çalışmalara başlanmalı ve Cumhurbaşkanımızın övgüsüne mazhar olmuş ilçemiz bunun meyvesini yemelidir. Seçim biter bitmez, başkan mazbatayı alır olmaz, hiç vakit kaybetmeden, bir büyük bilinçle, “Birlikten kuvvet doğar” sözü mucibince, besmeleyle, yeni bir milat olduğunu düşünerek ve gelecek güzel günlerin hayaliyle, el ele omuz omuza çalışmaya başlamalıyız.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.