SON DAKİKA
Hava Durumu

Yeniden Merhaba…

Yazının Giriş Tarihi: 26.10.2018 21:34
Uzun bir aranın ardından yeniden sizlerle birlikteyim aziz okurlar. Güzel ve uzun bir tatil oldu benim için. Bu arada ülkemizde ve ilimizde birçok şey değişti tabii. Ve yine canım ülkem seçimlerle iştigal etmeye başladı.
Demokrasi dedikleri böyle bir şey işte. Arada bir seçimlerle vatandaş olduğumuzun farkına varır ve büyük bir hava ile seçim sandığına gideriz. Çünkü adayların hayatları elimizdedir. Kimi istersek onu seçme hakkına sahip olmak bize büyük bir özgüven verir. Hatta küçük dağları yarattığımızı bile düşünebiliriz ama seçim bitince anlarız ki hiç öyle değilmiş. Ya oyumuzu verdiğimiz aday seçilememiştir ya da seçilmiştir ama artık onun umurunda bile değilizdir. Küçük yerlerde pek böyle gelişmese de olaylar genelde böyledir.
Yenişehir AK Partili belediyeler tarafından yönetiliyor son dönemlerde. Doğal olarak sırtını iktidara yaslamış belediyelerin muhalefet partili belediyelerden daha fazla şansı oluyor. Yenişehir’de de güzel hizmetler yapıldı son dönemlerde. Büyük sorunlar aşıldı aslında içeriden pek fark edilmese de.
Şimdilerde seçimler yaklaştığı için aday adayları birer birer ortaya çıkıp hem adaylıklarını açıklıyorlar hem de kamuoyu yoklamaları yapıyorlar. Geçenlerde bizim de bir anketimiz oldu konuyla ilgili ve büyük bir çoğunluk mevcut belediye başkanı Süleyman Çelik’i yeniden başkan olarak görmek istediklerini beyan ettiler arkadaşlarımıza.
Ben de başkanımızla bir görüşme yapmıştım geçtiğimiz hafta içinde. Bana, görev verilirse hazır olduğunu, Yenişehir’e hizmet etmekten onur duyduğunu söyledi. Tabii diğer aday adaylarına da başarılar diledi başkan.
Bildiğimiz kadarıyla Yenişehir’de AK Parti’den aday adaylığını açıklayan gazeteci Nihat Kılıç ve İnegöl’de yaşayan iş adamı Ahmet Saka dışında bir aday adaylığı açıklaması gelmedi. Kulisler nasıl şekillenir şimdiden kestirmek zor ama yine de tahminlerim var elbette.
Bence de mevcut belediye başkanı Sayın Süleyman Çelik en güçlü aday. Nihat Bıçak gazeteci kimliği ile Ahmet Saka ise iş adamı kimliğiyle ön plana çıkarak aday adaylığını açıkladılar.
Sonuç olarak bu bir yarıştır. Ben de aday adaylarına şimdiden başarılar diliyorum ve diyorum ki; Amacı Yenişehir’e hizmet etmek olan herkes başımızın tacıdır. Yenişehir yeni ve güzel projeleri hak eden bir ilçe. Kim hak etti ise o kazanacak elbette. Kimseyi kırmadan incitmeden güzel bir yarış olması en büyük temennim.
Seçmenimizin de Yenişehir’in menfaatlerini kendi menfaatlerinden üstün tutacaklarına olan inancımı hiç kaybetmedim. Her zaman olduğu gibi seçmeni, seçileni, iktidarı ve muhalefeti ile Yenişehir için el ele omuz omuza vermenin tam zamanıdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.