SON DAKİKA
Hava Durumu

Türk’ün restorasyonla imtihanı

Yazının Giriş Tarihi: 30.10.2018 22:06
Her tarafından tarih fışkıran güzelim ülkemin tarihi eserlerinin çokluğu nasıl büyük bir zenginlik ise zamanı geldiğinde restore edilmesi de o denli büyük işkence. Zaman zaman artık tahammül sınırlarını zorlayan, akıl almaz derecede kötü bir şekilde restore edilen tarihi yapıları görünce sadece içimiz sızlamıyor emin olun o restorasyon da görevli herkesin kulakları da çınlıyor. Son olarak komşumuz İznik’te ki tarihi Ayasofya Camii de bu rezaletten nasibini aldı maalesef. Buzlu cam ve pimapen pencerelerle rezalete kurban edilen Ayasofya tahminen 1700 yıllık bir geçmişe sahip. Çok yakından bildiğinizi bildiğim için cami hakkında detaya girmek istemiyorum. Bu ilk değil belli ki son da olmayacak ama Allah aşkına kim sorumlu ise bu rezaletten bırakıp mesleği emekli olsun. El âleme rezil olmayalım.
***
Refahlı parti geliyor
Ülkemi yerel seçim telaşı sarmışken, siyasette yeni bir partinin ayak sesleri iyice duyulmaya başladı.İsmi üzerinde henüz net bir bilgiye sahip olamadığım ancak içinde REFAH kelimesinin geçeceğini öğrendiğim parti Merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu Muhammed Ali Fatih Erbakan tarafından kurulma aşamasında. Yakın kaynaklar Dr. Erbakan’ın parti dilekçesini 23 Kasım’da İç işleri Bakanlığına teslim edeceğini söylüyorlar. Merhum Erbakan Türk siyasetinin en renkli, en nazik en beyefendi kişiliği olarak tarih sayfalarında ve mazlumların yüreğinde yerini aldı. Sanıyorum ki Yeni Refah Partisi kıyıda köşede atıl kalmış birçok vatandaşın ilgisine mazhar olacaktır.  Ben yeni partinin ülkemiz ve dünya siyaseti için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.
***
İstanbul Havalimanı
Şu olacak, bu olacak derken Cumhurbaşkanı yeni havalimanının ismi konusunda son noktayı koydu ve yeni havalimanımızın ismi İstanbul Havalimanı oldu. Tabii ki bu dün de yazmış olduğum polemikleri ortadan kaldırmak adına çok güzel bir adımdı. Şimdi kimsenin itiraz edemeyeceği bir ismi var artık havalimanımızın. Demek ki siyasetçi olmak böyle bir şey. Ben de bir isim vermiştim olmasını isterim diye. Tabi her yiğidin gönlünde bir aslan yatar ama mühür kimde ise Süleyman o dur. İki Recep’ten birinin dediği olacaktı, gazeteci olanın değil Cumhurbaşkanı olanın dediği oldu. Şakası bir yana yeni havalimanının ülkeme çok faydalı olacağını düşünüyor ve seviniyorum. Tabi ki Yenişehir Havaalanı için de düzel duygular besliyorum. Her ne kadar havaalanımızdan uçmak hiç nasip olmasa da.
***
Kaldırım mühendisliği
Seçimlere az kaldı. Yavaş yavaş aday adayları çalışmalarına başladılar. Siyasetten anlamam ama bir vatandaş olarak Yenişehir de dâhil olmak üzere bütün ülkemdeki kaldırımlardan şikâyetçiyim. Emin olun hiç biri düzgün değil. Bu işi çok iyi başaramıyoruz. Eminim hepiniz en az bir kere kaldırımlarda yürürken takılıp düşme tehlikesi geçirmiş ya da Allah muhafaza düşmüşsünüzdür bile. Bazen gâvurların nasıl kaldırım yatıklarını izliyor ve hayıflanıyorum. Elin gâvuru bu iş o kadar güzel yapıyor ki insanın zaten yürüyesi geliyor. Bizde de onca teknik imkân ve para kullanarak yaptığımız kaldırımlar resmen dökülüyor. Sonuçta oy isteyen bütün adaylarımızdan ben kendi adıma sadece kaldırım istiyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.