SON DAKİKA
Hava Durumu

Tevbe 31 ve Kemalizm

Yazının Giriş Tarihi: 12.11.2018 21:28
Tevbe süresi 31 ayette mealen şöyle der yüce yaratıcı: “Onlar Allah'ı bırakıp bilginlerini, rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih'i kendilerine rab edindiler. Oysa tek bir ilah olan Allah'a kulluk etmekten başka bir şeyle emrolunmamışlardı. O, onların ortak koştuklarından yücedir.” Hz. Muhammed Müslümanlara bu ayeti okuduğu zaman o günlerde Hristiyanlıktan İslam’a yeni dönmüş olan Adiy Bin Hatem itiraz eder ve der ki: “ Ey Allah’ın resulü biz rahiplerimizi filan Rab edinmezdik ki” Allah’ın elçisi sorar ona “Siz onların doğru dediklerine doğru yanlış dediklerine yanlış demez miydiniz?”  “Evet,” diye cevap verince de “İşte bu onları Rab edinmenizdir.” Buyurur.
O dönemde Allah’ın elçisi bir söz söylediğinde ashabı sorardı “Bu söz sana mı ait yoksa vahiy mi?”  diye. Allah (azze ve celle) bize tahkiki imanı öğütler. Araştırmadan inanmak ahmakların işidir çoğu kez.  10 Kasım’da bir vatandaş sanırım saygı duruşunda bulunan diğer vatandaşlara “Atatürk ilah değildir” dediği için tutuklamış. İşin içinde her şey olabilir, bunu söyleyen kız provokatör de olabileceği gibi onu tutuklayan heyet de provokatör olabilir. Tabi işin bu kısmı daha sonra ortaya çıkacaktır elbette. Ama ister istemez aklına takılıyor insanın
Atatürk neden kanunla korunur. Bir ülke de Allah, peygamber, mezhep imamları, diğer devlet büyükleri, padişahlar vs. korunmazken bundan seksen sene önce ötelere göçmüş gitmiş bir insan kanunla korunur hâlâ. Oğuz Kağan, Cengiz Han, Atilla, Alparslan, Osmangazi, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Abdülhamit Han. Bunlar hakkında ne diyor kanunlar merak ediyorum? Ya adam gibi bütün devlet büyükleri için böyle bir kanun çıkartın. Kimse ecdadına hakaret etmesin ya da kaldırın Atatürk hakkında ki bu kanunu da. Bu kanun üzerinden kamplaşmalar başlasın istemiyorsanız.
Eğer milletin yüreğinde bir sevgi varsa birine karşı onu kanunlarla yok etmeye de çalışsanız bunu başarmazsınız. Yok, millet birini sevmemişse ne kadar zulmederseniz edin yine sevdiremezsiniz. Bu millet eğer Atatürk’ü seviyorsa zaten onu neden kanunla koruyorsunuz ki? Haa yok sevmiyorsa zaten kanunla da sevdiremezsiniz ki? Öyle değil mi?
Biz zaten bölünmeyi çok seven bir milletiz. Şimdi de bu kavram üzerinden birbirimize gireceğiz gibime geliyor. ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR.  Bu sözü söylemek suçsa buyurun, ben de söylüyorum. Benim gibi düşünen bir sürü Atatürkçü de söylüyor. Artık bizi bölmeye çalışmaktan vazgeçin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.