SON DAKİKA
Hava Durumu

Tebrikler gençler…

Yazının Giriş Tarihi: 20.12.2018 21:46
Geleceğimizin teminatı olan gençlerle birlikteydim yine dün gece. Size de tavsiye ederim gençlerle bir araya gelin. Onları dinleyin. Onlardan öğrenin ve onlarla tecrübelerinizi paylaşın. İnanın bu size ümit verecek, sizi heyecanlandıracak ve sizi genç tutacaktır. Bursa Büyükşehir Belediyesi Görükle Gençlik Merkezi çok güzel çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Üniversiteli gençler hayatın her alanına dokunma fırsatı buluyorlar, bilgilerini paylaşıyorlar. Yani sadece okul okumak değil, aynı zamanda da okurken, hayata küçük dokunuşlar yaparak, mutluluğun resmini çizebilmek.
 Teşekkürler SİYAMDER…
Türk Halk Müziği çalışmasından önce SİYAMDER’li gençlerin bir eğitim çalışmasına konuk olduk arkadaşlarımızla. SİYAMDER size daha önce de bahsettiğim Bursa merkezli ve 22 ilde faaliyet gösteren ama uluslararası bir üne sahip sivil yaşam derneği. Dün gece pedofili, ensest ve çocuk tacizleri üzerine bir bilgilendirme semineri yaptılar. Sunumları gayet güzeldi ve kısa videolarla desteklemişlerdi konuyu. Bizler de büyükleri olarak tecrübelerimizi paylaştık, bildiklerimizi anlattık, bilmediklerimizi sorduk. Neler yapmamız gerektiği konusunda bilgi aldık.
Ülkemizde ki çocuk gelin kavramı üzerinde durduk. Konuşmacı kardeşimiz daha önce ONTV de yayınlanan programa konuk olan kardeşlerimizden biriydi.  Geleceğimizin teminatı diyoruz ya gençler için. İşte bu söz lafta kalmamalı. Elimizden gelen desteği sağlamalıyız böyle kuruluşlara. Ben Yenişehir Meslek Yüksek Okulu’ndaki çocuklarımızın da SİYAMDER’le ilgilenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ve inanıyorum ki hem okul müdürümüz, hem hocalarımız bu konuyla ilgili ellerinden geleni yapacaklar ve öğrenci evlatlarımızı bu çalışmaların içine sokarak, geleceğimize bir ışık daha yakacak çalışmaların, temelini atmış olacaklar.
Bahse konu olan pedofili, ensest ve çocuk gelin kavramları maalesef hem ülkemizin hem bütün dünyanın kanayan yarası. Toplumun bütün dinamikleriyle ancak çözüme kavuşabilecek sorunlar. Bu nedenle ilçemizde, kaymakamımız, belediye başkanımız, siyasi partilerin başkanları, kadın kolları, gençlik kolları, üniversitemiz, hocalarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, müftümüz, bütün sivil toplum kuruluşları, köylümüz, kentlimiz, muhtarlarımız, esnafımız, tüccarımız, bütün sporcularımız kısacası herkes bir çalışma başlatarak ve ya başlatılmış böyle bir çalışmanın bir parçası olarak geleceğimize katkı sağlayacaktır.
Birbirimizi yemekten vazgeçip bir an önce çocuklarımıza daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakabilmenin yollarını aramalıyız. Bakınız gençler gündüz okullarında derslerini yapıp gece de etkinlikler düzenliyorlar. Tek dertleri toplumun kanayan yaralarına ellerinden geldiğince dokunarak daha aydınlık bir Türkiye için bir şeyler yapabilmek. Kısıtlı imkânlarla ve dar bir zaman içerisinde bile bu çalışmaların gayreti içerisindeler.  Şimdilik o gençlerin de haberi yok ama ben, illa ki SİYAMDER’i Yenişehirlilerle tanıştırıp birlikte bir şeyler yapmanın hayallerini kuruyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.