SON DAKİKA
Hava Durumu

Süleyman Başkan

Yazının Giriş Tarihi: 23.11.2018 20:13
Çarşamba günü belediye başkanımız Süleyman Çelik’le sohbet etme şansım oldu. Daha önce de dediğim gibi Süleyman Çelik insani ilişkilerini takdirle takip ettiğim bir belediye başkanı. Hatta bir gazeteci kardeşim onunla ilgili bana “Ağabey, Süleyman başkanla kavga etmeye gelen sarmaş dolaş çıkar. Çünkü cidden, çok güler yüzlü bir başkan” demişti. Elbette insanlarda bütün canlılar gibi ölümlüdür Bir gün diğer faniler gibi Süleyman Çelik’te öte âleme göçecek. Eğer ben ondan daha uzun yaşarsam onu güler yüzü, tatlı diliyle yâd edeceğim. O bir yandan Yenişehir’e hizmet etmeye çalışırken bir yandan da kendine komplo kuranlarla bir mücadele içinde. Yani bu gün onun kuyusunu kazmaya çalışanlar, kazdıkları kuyuya düştüklerinde anlayacaklar ki Süleyman Başkan her şeyin farkında. Sadece karakteri gereği kimseyle bir hesaplaşma içine girmiyor. Çünkü onun amacı şehrine, ülkesine vatanına hizmet etmek. Ve o çıktığı yolda ilerlemeye, projeler yapmaya, yaptığı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İşinde gücünde yani. Ben de yeni belediye binasındaki makamında ziyaret ettim Çarşamba günü kendisini ve gündemi değerlendirme şansımız oldu. Başkanın hizmetlerini takip ediyorum. Etmeye de devam edeceğim. Doğruluktan ayrılmadığı sürece kardeşliğimiz devam edecek.
CHP’de Ahmet Köse yeniden başkan
Kendisiyle geçen seçimler döneminde tanışma fırsatı bulduğum Ahmet Köse yeniden Yenişehir CHP İlçe başkanlığına seçilmiş. Ordu mensubu bir başkan Yenişehir’de CHP’yi nerelere taşır hep birlikte yaşayıp göreceğiz ama ben başkanın samimiyetine inanıyorum. CHP’lilerin de başkanın işini kolaylaştırmak adına aralarında-eğer varsa- hizipleşmelerden vazgeçip, bir an önce bir bütünlük sağlamaları gerektiğini düşünüyorum. Kendisine yeniden hoş geldiniz diyorum.
Ceset gördünüz mü?
Birkaç yıl evvel fotoğraf çekmek için Hamitler’deki mahalle mezarlığına gitmiştim. Amacım mezarlıklardaki hayatı resimlemekti. Dedelerinin elinden tutmuş minik bir çocuğun fotoğraflarını çektikten sonra, başlarını örtmüş, sekiz on tane ilkokul talebesi kızla karşılaştım. Biri bana doğru yürüdü ve sordu ” Amca burada hiç ceset gördünüz mü?” gülümsedim. “Kızım burası mezarlık. Bütün mezarlarda cesetler var. Siz kimi soruyorsunuz?” dedim. Öğretmenlerinin genç yaşta öldüğünü ve Hamitler Mezarlığına defnedileceğini duyduklarını söylediler. Onlara aradıkları cenazenin büyük mezarlıkta olabileceğini ama oraya da yürüyerek gidemeyeceklerini söyledim. Birkaç resim daha çektim ve ayrıldım mezarlıktan. Bir gün resim çekemeyeceğim ve ayrılamayacağım gün de gelecek elbette.  Çocukların “Amca burada hiç ceset gördünüz mü?” sorusu aslında bana komik gelmişti. Çünkü mezarlıkta sordular bu soruyu. Ama sonra düşünüce mezarlıkların dışında da milyonlarca ceset olduğunu fark ettim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.