SON DAKİKA
Hava Durumu

Sorun bakalım kendinize…

Yazının Giriş Tarihi: 24.01.2017 21:55
Zat-ı muhterem hapistedir ve artık öldürülmesine az bir zaman kalmıştır. Devlet onu suçlu bulmuş ve hapsetmiştir. O sırada müntesiplerinden birkaç kişi onu ziyarete gelmiş ve ona “Size haksızlık ediyorlar. Bunu hepimiz biliyoruz. İsterseniz bir şekilde sizi hapisten kaçırmanın yollarına bakalım. Bir de ne olacak bu ümmetin hali böyle? Bize nasihat eder misiniz.”derler. O zaten rüyasında öldürüleceğini görmüş ve kavuşmayı beklemektedir. Der ki” Ben rüyamı gördüm. Size gelince siz kendinize sorun bakalım. İman ettiniz mi? Yoksa inkâr mı etmiyor musunuz?”
**
Evet, o zat-ı muhtereminde tartışılacak birçok yönü vardır elbette ama bu sözü beni çok etkilemiştir. Ve hep kendime sorarım. İman ettik mi? Yoksa inkâr mı etmiyoruz? Eğer iman etmiş olsa idik bugün yaşadıklarımız asla başımıza gelmezdi. Çünkü Allah asla vaadinden dönmez. Demek ki biz aslında iman etmiyoruz ama inkâr etmeye de gücümüz yetmiyor, korkuyoruz. Sonuç bu.
**
Ve o zatı örnek aldığını ya da aynı yolda yürüdüğünü söyleyerek milleti ve milletin başındakileri (neredeyse kanmayan yoktu) kandıran bir başka isimde malum 15 Temmuz gecesini yaşatmıştı bizlere. Sonuçları itibarıyla bu gece de bize (bütün kötülüğüne rağmen kardeş olduğumuzu hatırlatması bakımından) güzel şeylere vesile oldu bile diyebiliriz.
**
Şimdiler de yakalanan ve FETÖ soruşturması kapsamında ifade veren örgüt imamı H.S.'nin "Gülen, Cemil Çiçek, Refaiddin Şahin ve Abdülkadir Aksu ile bir araya geldi" açıklamasına Cemil Çiçek'ten sert bir yanıt geldi.
Cemil Çiçek'ten çok sert Gülen açıklaması
Meclis eski Başkanı Cemil Çiçek'ten FETÖ lideri Fetullah Gülen'le görüştüğü yönündeki haberlere yanıt geldi. Çiçek, iddiaları yalanlarken, "Görevde bulunduğum dönemde bunlara karşı olan tavrım da bellidir. Bunu bilmeyen de yok" dedi.
 
 'Gülen, bakanlarla gizli odada bire bir görüştü' iddiası
Gülen’in Ankara’da siyasiler, asker, polis, yargı ve MİT’teki cemaat mensupları ile bir araya geldiğini anlatan FETÖ itirafçısı H.S., “Gülen, Cemil Çiçek, Refaiddin Şahin   ve Abdülkadir Aksu ile bir araya geldi...” demişti.
 
"BANA 'DERİN DEVLETİN ADAMI' YAFTASINI YAPIŞTIRANLAR BUNLARDIR"
 
İtirafçının açıklamaları sonrası iddialara yanıt veren Cemil Çiçek, "Görevde bulunduğum dönemde bunlara karşı olan tavrım da bellidir. Bunu bilmeyen de yok. İsteklerine karşı çıktığım için bana ‘derin devletin adamı' yaftasını yapıştıranlar da bunlardır. Şimdi birtakım soruşturmalarda, iddianame eklerinde de çok açık ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.
**
Bakalım önümüzde ki günlerde kimler potaya girecek. Bu büyük belayı başımızdan nasıl defedeceğimizi bilen varsa lütfen söylesin. “İnanın artık elime bir silah alıp önüme geleni vuracak kadar bunaldım” diyordu geçenlerde konuştuğum bir arkadaşım. Toplum artık infiale hazır, patlamaya hazır adını bile duymak istemiyorlar. İşte biz toplum olarak bu imtihanın yanı sıra birde başka sosyal savaşların içindeyiz bilerek ya da bilmeden. Allah yardımcımız olsun diyeceğim ama önce o meşhur soru geliyor aklıma…
Bir sorun kendinize iman ettiniz mi?
Yoksa inkâr mı etmiyorsunuz?
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.