SON DAKİKA
Hava Durumu

Siyonistler boş durmuyor

Yazının Giriş Tarihi: 01.03.2019 20:38
Uğur Taku Almanya’da yaşayan bağlama virtüözü bir kardeşim. Zaman zaman benim internet sitelerimde de köşe yazıyor sağ olsun. Kendisiyle dünya ve Türkiye üzerine çok güzel sohbetlerimiz olur. Yani Uğur kardeşim okuyan araştıran bir Türk genci. Dün Hindistan- Pakistan olası savaşı üzerinde sohbet ederken yazdıklarını sizinle paylaşmak istiyorum.

Pakistan ve Hindistan savaşı Asya'nın lokomotifi olacak ve yükselmesini hızlandırıp Batı'nın önüne geçecek Şanghay birliğine darbesi büyük olur. Ve bu Şanghay Birliği’nin tutkalı, birleştiricisi durumunda olan Çin’in “Bir Yol Bir Kuşak Projesi” de üç koldan Avrupa’ya uzanan “İpek Yolu Projesi”nin Asya’nın ortası ve güney kolu olan deniz yolu tarafının aksamasına hatta işlememesine sebep olacak.
 Bu suretle de Türkiye’nin güneyine yani Suriye ve bölge ülkelerine de katkısı olacak ticareti sağlayacak durumun ortadan kalkmasıyla sosyal hayatın ve refahın yükselememesi her zaman ABD ve Batı’nın bu bölgede rahatlıkla oynadığı durumun devam etmesine ve istedikleri planları uygulamasına, şartların onların istedikleri gibi devam etmesine sebep olacak.
Bu yüzden bence yaptıkları hesap (ABD ve Siyonizm) aslında Suriye’den çekilme değil, başka bir cephe açıp domino etkisi yaratarak Suriye ve bölgeye sonraki yıllarda müdahalenin çok rahat olmasını sağlayacak durumlar yaratmaktır. Aynı zamanda da Asya Birliği’ne büyük darbe olacak ve Türkiye gibi ülkelerinde direncini kıracak atmosferleri yaratmaktır.Yani; bir taşla 10 kuş, 100 kuş..

Afganistan’ı biliyoruz ne durumda. Buraya yıllar evvelki müdahale yavaş yavaş ortaya çıkıyor değil mi? ABD ve Siyonistler nasıl 40. 50 sene hatta 100 150 senenin hesaplarını yaparak planlar ve müdahaleler yapmakta. Evet, Afganistan’dan da Pakistan’a epey terör ihraç oldu. Pakistan’ın ABD yanlısı bir durumda olması da bu işin cabası. Hint ve Pakistanlıların da birbirlerine düşman tavırları bunların işini kolaylaştırmakta. Yani amaçları yarayı kaşıyarak büyük sorunlar ve hatta savaşlar yaratmak.
Hindistan topraklarındaki terörden dolayı Pakistan’ı suçlamakta sizden bize geliyor diyerek. Pakistan’da ispatla diyor. Tabii ki aralarındaki husumetlerde bunlara tuz biber oluyor. Bakalım Doğu’nun ve Batı’nın mücadelesi dünyaya ne getirecek?.
Türkiye bu mücadelede ne tarafta olacak? Bir 3. Dünya savaşı mı geliyor? Doğu’nun üstünlüğü mü? Batının üstünlüğü mü? Yoksa bölgesel kutuplulukla çoklu dünya düzenimi? Ya da bu güçlerin çatışmasından, savaşından mahvolan dünyada büyük bir boşluk ve uzun yıllar kalacak bir kaos mu? Yani dünyada ki güçler birbirlerine üstünlük sağlayamayacak ve dünyanın çetelerle yönetileceği bir devir mi olacak?
Emperyalizm boş durmamakta. İnşallah Türkiye’nin de bir ulusal politika ve geleceği iyi okuyacak 50 senelik 100 senelik hesapları vardır. 
Zamanla her şey görülecek. Ama tarih kaydetmiştir ki bazı hesaplar çok önceden yapılır ve çok farklı sonuçları olur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.