SON DAKİKA
Hava Durumu

Selçuk Efe

Yazının Giriş Tarihi: 03.03.2019 20:40
Selçuk hakkında bu ikinci yazım olacak. Daha önce de Bursa’da İl Öğrenci Meclis Başkanı olduğu zaman bir yazı yazmıştım kendisiyle ilgili. Aradan yıllar geçti ve lise talebesi Selçuk üniversiteyi bitirdi. Şimdi de Yeniden Refah Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi oldu. Ve bir tebriği daha hak etti.
Selçuk küçüklüğünden beri ahlakıyla, duruşuyla sadece beni değil, onu tanıyan herkesi etkileyen bir delikanlı. Tertemiz pırıl pırıl ve “Asım’ın Nesli” denildiğinde akla ilk gelecek gençlerden. Etrafındaki insanları da seçerken çok dikkatli davranan bu “adam gibi adam” şimdi Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde. Bu da demektir ki Yeniden Refah Partisi’nin geleceği çok parlak olacak inşallah.
Küçük yaştan beri aldığı siyasi terbiyeyle, edindiği bilgi, birikim ve donanımla zaten hak ettiği bir yerde şu anda Selçuk Efe. Ülkemizin geleceği adına böyle donanımlı, entelektüel ve aynı zamanda ahlaklı gençlerin siyasette üst makamlarda yer alması kesinlikle çok önemli benim için. Belki bu yeni nesil ülkeyi karanlıktan kurtarmak adına en güzel hamleyi yapacak nesil olacak.
“Önce ahlak ve maneviyat” diyen bir liderin arkasında yürüdü ömrü boyunca.  Ve şimdi de Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın yanında, onunla omuz omuza “Milli Görüş” davasını gelecek nesillere taşımak için önemli bir vazife üstlendi. Allah yâr ve yardımcısı olsun.
Elbette çok çetin imtihanlardan ve zor süreçlerden geçti ülkemiz ve hala devam ediyor imtihanımız. Etrafımız düşmanlarla çevrili, yedi düvele meydan okuyoruz aslında ve İslam dünyasının, Türk dünyasının umudu biziz.
Bu durumda artık benim gibi  “sabun fabrikasına yollasalar köpürmeyecek ihtiyarlardan” bu ülkeye bir fayda gelmeyeceği aşikârdır.  O halde gençlerimizi çok dikkatli yetiştirmemiz gerekmektedir. Ülkemizin en zor dönemlerine tanıklık etmiş, en zor dönemeçlerinde hapisle tazyik ve taciz edilmiş bir devlet adamının oğlu babası ile aynı yoldan yürümek için Yeniden Refah Partisi’ni kurdu. Ve tabii ki Selçuk gibi davayı çocukluğundan bilen, sindirmiş gençlere ihtiyacı var partinin. Selçuk bu bağlamda tam da biçilmiş kaftan. Benim gibi binlerce insanın Selçuk Efe’ye kefil olacağına adım gibi eminim. Selçuk Efe’yi bu göreve seçildiğinden dolayı nasıl kutluyorsam aynı biçimde Fatih Erbakan’ı da Selçuk Efe’yi böyle bir göreve seçtiği için tebrik ediyorum. Bu onun ferasetinin kanıtı bence.
Selçuk kardeşime görevinde başarılar dilerim. Biliyorum ki o üstlendiği her görevi layık-ı vechile yapacaktır. Kardeşimize güvenimiz tamdır. Rabbim işini kolay kılsın. Allah mahcup etmesin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.