SON DAKİKA
Hava Durumu

Seçimi kim kazanır?

Yazının Giriş Tarihi: 07.12.2018 21:41
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için AK Parti Adayı Alinur Aktaş ile CHP Nilüfer Belediye Başkanı ve CHP’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi Adayı Mustafa Bozbey arasında geçecek seçim için şimdiden kulislerde tahminler ve hatta anketler yapılmaya başlandı. Bağımsız anket şirketleri yaptıkları anketlerde AK Parti Adayı ve mevcut Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın açık ara önce olduğunu belirtiyorlar.
Geçtiğimiz günlerde Bozbey yaptığı bir açıklamada Eskişehir ile Bursa’yı mukayese ederek “Herkes Eskişehir’i görmeye gidiyor” demişti. Başkan Aktaş bir toplantıda Bozbey’in bu sözlerini kale almadığını binlerce insanın da Bursa’ya geldiğini belirtti. Öyle sanıyorum ki ilerleyen zamanlarda her iki aday da birbirleri ile ilgili görüşleri üzerinden bir savaşa girmeye hazırlanıyorlar. Tabi bana kalırsa bu savaşın kaybedeni Bozbey olacak.
Bunun birkaç sebebi var tabii. Birincisi Alinur Aktaş’ın İnegöl Belediye Başkanlığı sırasında yaptığı hizmetler Bozbey’in yaptıklarından çok daha verimli. Çünkü Bozbey Nilüfer gibi yeni bir yerleşim merkezini yönetirken Alinur Aktaş İnegöl gibi eski bir ilçeyi yönetiyordu. Bugün İnegöl’ün geldiği noktayı düşünürsek Aktaş’ın Bozbey’e açık ara fark atmasının nedenini gayet iyi anlarız. İkincisi Bozbey’le ilgili öyle büyük dedikodular var ki bir tanesi bile gerçekse Bozbey’in bırakın adaylığı siyaseti tamamen bırakması gerekebilir. Alinur Aktaş ise Bursa’ya gelir gelmez aldığı önlemler ve yaptığı icraatlar ile halkın gözünde ve gönlünde yer etmiş bir siyasetçi. Üçüncü Aktaş iktidar partisinin mevcut belediye başkanı ve adayı. Oysa buna karşılık CHP mevcut belediyeleri içinde Eskişehir dışında hiçbir yerde başarılı olamadı maalesef. Dolayısıyla anketlerin böyle bir sonuçla çıkması kaçınılmaz. Doğal olarak bu seçim sonuçlarına da yansıyacak ve AK Parti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş görevine devam edecektir.
Bursa’nın artık kronikleşmiş iki büyük sorununu da çözeceğini söylüyor Aktaş. Bunlardan birincisi şehrin kalbine bir hançer gibi saplanmış olan ve artık çoğu daireleri bir fuhuş yuvası olarak kullanıldığı hemen hemen herkes tarafından bilinen Doğanbey TOKİ’leri. İkincisi ise Bursa Tower Plaza. Bunları yıkacağını belirtti başkan. Zaten bunların yıkılmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istediğini de yine hemen hemen herkes biliyordu. Tabii ki Bursa’nın asıl ve en önemli sorunu ne yazık ki hala trafik sorunudur ve başkanın bu konuda da Bursa’yı ve Bursalıları rahatlatacak güzel çalışmalarının olduğunu biliyoruz. Başkana ve Mustafa Bozbey’e şimdiden seçim maratonunda başarılar dilerken, seçimlerin halkımıza yakışır bir biçimde barış ve kardeşlik havasında geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarından emin olduğumuzun altını çizmek isteriz.
Yenişehir’e gelince ben Süleyman Çelik ile yola devam edileceği kanaatindeyim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.