SON DAKİKA
Hava Durumu

Rahmetle Balıkçı Mehmet…

Yazının Giriş Tarihi: 08.03.2019 21:47
Sen, bir kez konuşmuş olmamıza rağmen ardından hayır dua ettiğim bir büyüğümüzsün. Allah mekânını cennet makamını âli eylesin. Ömrünü iyiliklere adamış bütün insanların mekânı cennet olacaktır. Rabbim geride kalanlara sabır versin. Ben çok sohbet etme imkânı bulamadım ama sohbet edenler, seni benden iyi tanıyanlar kesinlikle senin iyi bir insan olduğuna tanıklık ediyorlar. Ötede de edecekler inşallah. Sen bitirip gittin dünya imtihanını ve inşallah kazananlardan oldun.  Darısı bizlerin başına.
***
Bitse de gitsek…
Bu sözü illa ki hayatınızda birçok kez birçok sebepten ötürü söylemişsinizdir. Mesela zorla gittiğiniz bir tiyatroda, bir filmde, bir toplantıda “Bitse de gitsek” demişsizindir. Emin olun ben artık hayat için bu sözü söylemeye başladım. Bitse de gitsek diyecek kadar çok ve kötü bir yaşam sürmemiş olabilirim. Ama geleceğe dair umutlarımın kaybolması, ötelere duyduğum özlem, zamanın ve insanın bende açtığı hüsran yaraları bu sözü söyletiyor bana. Biraz bu dünyadan bıkkınlık, biraz ötelere duyduğum özlem. Ötelere özlem deyince bazı arkadaşlar soruyorlar “Öte taraf garanti mi?” Ben de “Gideceğimiz garanti diyorum. Ama orada ne ile karşılaşacağıma nasıl garanti vereyim. Sadece ümitvarım “diyorum.
Hayatın boş olduğunu anladığım günden beri gizemli ve tek taraflı bir şekilde seviyorum ölümü. Şimdilik platonik bir aşk bu ama biliyorum bir gün mutlaka beni kollarına ve götürecek ötelere. Dünyanın bütün gamından, derdinden, insanların bütün kederinden kurtulacağım. Peki, ama ya çocuklarım? Sevdiklerim?  Babamın ölürken bana dediğini ben de çocuklarıma söylüyorum. “Nasılsa bir gün mutlaka sizde geleceksiniz.
Evet, bir gün tüm sevdiklerimizle bir daha asla ayrılmamak üzere buluşacağız. İşte o güne kadar çektiğimiz bütün çilelerin adına hayat diyoruz, imtihan diyoruz. Atalarımızın geldiği ülkeye (cennete) döneceğiz hepimiz inşallah. Yeter ki cenneti hak edecek güzellikte yaşayalım. Arkamızda hayır dua edenler bulunsun.
***
Yalancı bahar
Dünya hayatı yalancı bahar gibidir aslında. Tam güneşi görüp çiçek açarsın birden bire kar yağmaya başlar ve solar bütün çiçeklerin. Kurur bütün meyvelerin. Üç günlük ve fani olan bu hayatın sadece bir oyun ve eğlenceden ibaret olduğunu ve asıl gayenin imtihan olduğunu unutmadan yaşamak lazım. Kimseye kalmayan bu dünya bizlere de kalmayacak elbette. O halde gelin ölümü unutmadan yaşayalım. Bir saniye sonrasını bilemediğimiz bir dünyada misafir olduğumuzu unutmadan yaşayalım. Ve ötelere hazırlık yapalım elimizden geldiğince. Sadece bu dünyaya yatırım yapmak ahmakların işidir. Biz uyanalım ölmeden,  gerçeği görelim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.