SON DAKİKA
Hava Durumu

Kırılan ampuller…

Yazının Giriş Tarihi: 27.11.2018 21:56
Evde top oynayan babasının en yakışıklı oğluşu Ahmet Semih kim bilir kaçıncı kez “Baba ampulü kırdım, ama canım sağ olsun değil mi?” diye sorunca “Elbette canın sağ olsun oğlum” deyip ampule baktım ama nasıl vurmuşsa artık bu sefer duyda kırılmış. Kırılan ampuller değişecek elbet. Duyların yerine yenilerini takılacak. Metal yorgunluğu böyle bir şey zaten. Ama Allah bizi mental yorgunluktan saklasın. AK Parti de amblem olarak ampulü seçmiş bir siyasi parti. Elbette zaman zaman demokrasi oyunu oynarken bazı ampuller kırılacak, bazıları patlayacak bunlar kaçınılmazdır. Ama önemli olan elektrik kesilmesin. (Buradan cereyantirikçi- elektrikçi komünist Çetin’e de selam edelim. “Senden elektrik alamıyorum” deyince kocaman panoya elektrik verip benim çarpılmama vesile olmuş ve sormuştu “Nasıl, şimdi elektrik alabildin mi?” diye. Belediye başkanlığı seçimlerinde de aday gösterilmeyen AK Partili kardeşlerimin kırılmaması dileğiyle hayırlı seçimler dilerim.
Vakıftan partiye…
Beylikten imparatorluğa bir cihan devletinin temellerinin atıldığı topraklardır Yenişehir toprakları. Şimdi oğul Erbakan baba Erbakan’ın bıraktığı yerden YENİDEN REFAH PARTİSİ diyerek yola çıktı. Yenişehir Erbakan Vakfı gayet iyi çalışmalara imza atmıştı zamanında. Merhum Necmettin Erbakan Türk siyasi tarihinde nezaketiyle tanınan bir siyasetçi oldu.  Muhammed Fatih Erbakan ise babasından daha naif bir beyefendi. Ve bu nedenle ben kendisine en azından bu şartlar altında siyaseten pek şans tanımıyorum.( Tabi halkın gözünde, gönlünde nasıl karşılık bulacak zamanla göreceğiz. )Hatta bir ağabeyimiz “İlk seçimlerde yüzde 0,07 oy alır” dediğinde ben hemen atladım ve dedim ki “Dediğin gibi yüzde 0,07 oy alsınlar ilk seçimlerde ikinci seçimlerde iktidar olurlar emin ol.” Ülkemizde siyasetin oturduğu kaypak zeminde Fatih Erbakan gibi kibar beyefendilerin politik olarak karşılık bulabileceğine inanmıyorum her nedense. Malum bizim milletimizde bir Kasımpaşalı sevdası var. Ki Kasımpaşalı da bu sevdanın hakkını veriyor. O halde size şimdilik teşkilatlanma çalışmaları, millete yönelik eğitim seminerleri, parti kurmaylarını eğitme gibi birçok konuda epey bir zaman kalıyor. Allah yardımcınız olsun. Türk siyasetine ve ümmeti İslam’a hayırlar getirsin inşallah varlığınız.
Ömer Silahlı…
Ömer Silahlı kardeşimiz Yenişehir MHP ilçe belediye başkanlığı için aday adaylığını açıklamış olacak siz bu satırları okurken. Kendisi Yenişehirliler tarafından, tanınan sevilen ve sporcu kimliği olan bir kardeşimiz. Seçilmesi halinde başkanı olduğu takım gibi Yenişehir’i de başarıdan başarıya koşturacağına inanıyorum. Gençlerin yolunun açılması bakımından da çok güzel bir gelişme. MHP’yi tebrik ediyor Ömer Silahlı kardeşime de başarılar diliyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.