SON DAKİKA
Hava Durumu

Kaza mı suikast mı?

Yazının Giriş Tarihi: 17.12.2018 21:45
Bu soruyu sorabileceğimiz birçok olay yaşandı ülkemizde.  Adnan Kahveci, Eşref Bitlis, Muhsin Yazıcıoğlu bunlardan sadece birkaç tanesi. Son dönemlerde uçak ve helikopter kazaları (!) o kadar çok bilim insanlarımızı ve adam gibi adamlarımızı yok etti ki sormayın gitsin. Bir gazeteci olarak Muhsin Yazıcıoğlu suikastında şehit düşen gazeteci İsmail kardeşimizin sesini hiç unutmadım.  Zaten unutmak ne mümkün? Birkaç gün önce de 9 kişinin ölümü ve onlarca kişinin yaralanması ile sonuçlanan bir tuhaf tren kazası yaşadık yine.  “Sinyalizasyon sistemi yerine dolaylı iletişimle trafik kontrolü yapıldığı” gerekçesiyle kaza oldu diye kayıtlara geçti. Sebebi ne kadar komik değil mi? tabii birkaç kişi gözaltına alındı olayla ilgili. Adalet gereken cezayı verecektir gerekenlere. Buna inancımız tam.
Lâkin… Neden be kardeşim? Neden?  Neden oyunu kurallarına göre oynamıyorsunuz ki? Madem sinyalizasyon sitemini kullanmanız gerekiyor neden kullanmıyorsunuz da kazaya sebebiyet veriyorsunuz? Yoksa aslında oyunu kurallarına göre oynuyorsunuz da sonradan mı kaza süsü veriyorsunuz suikastlarınıza? Şimdi bu trende vefat eden 9 kişiden biri de bir bilim insanıydı değil mi? birçok yaralı akademisyen kardeşimiz de var tabi. Can, her zaman ve her yerde candır. Yaralı ya da vefat eden kişinin unvanına bakılmaz elbette. Zaten derdimiz bu değil. Ama son yıllarda kaza süsü verilen bir suikastlarda o kadar çok bilim insanımızı yitirdik ki.
Tren kazasında hayatını kaybeden Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Berahitdin Albayrak'ın,  konuşmacı olacağı Konya Bilim Merkezi'nde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Bilim Genç (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen söyleşiye gelmek için yolculuk yaptığı belirlendi.   Düşünsenize ülkemizin Astronomi ve Uzay Bilimleri ile ilgilenen bir üniversitesinde öğretim üyesi bir akademisyen hem de Türkiye Uzay Ajansı’nın kurulduğu gün tren kazasına kurban gidiyor. İster istemez insanın aklına komplo teorileri geliyor. Kafamızda onlarca soru işareti bıraktı açıkçası bu tren kazası.İnşallah bu son olur temennisiyle yine de bilim ve teknolojide gelişmeye devam edeceğiz. Bu suikastlar bizi yıldıramaz, yıldırmamalı. Biliyoruz ki güç ancak teknolojide, ilimde, fendedir. O halde yarınların Güçlü Türkiye’si olabilmek için bugünleri çok iyi değerlendirmek gerekir. Ölenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum. İnanın kim ki dünya için faydalı bir iş yapıyorsa o ahiretini de mamur ediyor aslında. Bu nedenle bu tür ölümler beni daha fazla üzüyor.
Kaza süsü verdiğiniz suikastlar bizi yıldırmayacak ve bu ası Müslüman Türk’ün yükseldiği, yeniden dünyaya adalet dağıttığı bir asır olacak. Bu ülküye ve bu ülkeye canımız fedadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.