SON DAKİKA
Hava Durumu

Karlı olur Dobruca’nın yolları

Yazının Giriş Tarihi: 10.01.2017 20:59
Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Süleyman Çelik’in nazik daveti üzerine Mümin Uslubaş ve Mustafa Efe ile birlikte Dobruca tesislerine gittik. Başkan burada hem Yenişehirli iş adamları ile bir yemek yiyecek hem de üç yıllık icraatını değerlendirecekti. Karda kışta bu yemek olur mu diye içimden geçirmedim değil, ama yolları temizlenmişti ve katılımı oldukça yoğundu. Hatta boş sandalye yoktu.
Çoğu artık Bursa merkezde iş yapan Yenişehirli işadamları ile Yenişehir’in geleceği hakkında fikir alışverişi yapıldı. Geceye Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık, Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, İbrahim Orhan ve İbrahim Orhan Meslek Yüksekokulu eski Müdürü Prof. Bahri Yıldız’ın yanı sıra çok sayıda iş adamı ve basın mensubu katıldı.
Konuşmalar yapıldı. Süleyman Çelik üç yıllık icraatını anlattı. Alt yapıdan söz etti. Sıranın artık şehrin üst yapısına geldiğini söyledi. Slâyt gösterisi ile görsel olarak konuklar bilgilendirildi ve çalışmalara dair dosyalar konuklara hediye çantası içinde sunuldu. Bahri Yıldız’ın özeleştirisi ve işadamlarını özeleştiriye davet etmesi alkışlarla takdir buldu. Büyükşehir Başkanı Recep Altepe de ev sahipliği noktasında takdire şayandı ve o da hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Tabi bu arada geleceğe yönelik bir takım sözlerde verdi Yenişehir’in geleceği ile ilgili.
Ben Kaymakam Suat Seyitoğlu’nun da gecede bir konuşma yapmasını isterdim ama hem yeni gelmişti ilçeye, hem de sanırım karda kışta pek dışarı çıkma fırsatı bulamamıştı. Ve yine ben Yenişehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Mehmet Sincik’in de orada olması gerektiğini düşündüm. Muhakkak düşünülmüştür ama büyük ihtimal takvimi uymamıştır sayın hocamızın.
 
Mevzu Yenişehir’in geleceği ise bütün dinamiklerin orada olması gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda MHP İlçe Başkanı Celal Çekil ve Ak Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl’a da teşekkür ediyorum. Gerçi Kamıl iktidar partisinin ilçe başkanı ve buna mecbur belki ama biz nezaketi elden bırakmayalım yine de.
Daha önce de yazmıştım. Salı Sohbetleri şehrin akil adamlarını ve bütün dinamiklerini bir araya getirmesi açısından önemlidir diye. Bunu belki belli takvimlere bağlayıp branşlara ait toplantılar ve en sonunda da bir üst toplantıda bütün veriler ve muhataplarla sonuca bağlamak şeklinde düşünebiliriz. Mesela yüksekokul bir dinamiktir ve kendi içlerinde bazı toplantılar yaparlar. Süt üreticileri, hayvancılıkla ilgilenenler, tarım kooperatifleri, vs. mülki ve idari amirlerde kendi aralarında toplanırlar. Verdikleri kararları Salı Sohbetlerine taşırlar ki zaten öyle yapıyorlar. Ben katılımın biraz daha tabana yayılarak, geniş kitlelerden fikir alınarak ve verilen kararların da ince düşünülüp gerekli fizibilite çalışmaları yapıldıktan sonra uygulamaya alınmasından yana bir düşünceye sahibim. Yenişehir’in imkânları ve jeolojik yapısı bellidir. Ona uygun projeler geliştirilmesi gerekmektedir. Yoksa benim gönlüm Yenişehir’den Bursa’ya bir tekne ile gelebilmeyi de ister. Ya da bir teleferikle gelmeyi de arzular. Düşünmenin sınırı yoktur ki.
Sonuçta gecenin güzelliği bundan sonraki çalışmalara da yansır inşallah diyelim. Başkan Çelik bundan sonra da Yenişehir’e hizmet edecektir elbette. Bir takım dinamikleri de harekete geçireceğin kuşkum yok. En kısa sürede kaymakamımızın da şehre katkı koyacağını biliyorum. Yüksekokul müdürümüzün de katkı koyacağından eminim.
Yenişehir yenilene yenilene yoluna devam edecektir ve eski ile olan bağını koparmayacaktır. İbrahim Orhan ağabeyimizin de dediği gibi Yenişeherli olacak ama Yeni bir şehri imar edecektir. Bize düşen de izlemek, anlatmak, duyurmak ve katkı koymaktır.
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.