SON DAKİKA
Hava Durumu

Kanalıma hoş geldiniz.

Yazının Giriş Tarihi: 27.01.2019 21:29
Oğlum Ahmet Semih bir ara kendi yaşıtları gibi youtuber (yutubır diye okuyunuz)olmaya özenmişti de bana da onun sohbetini çekmek düşmüştü. “Merhabalar ben Ahmet Semih, kanalıma hoş geldiniz bugün sizlere filanca konu hakkında bilgi vereceğim”  diye başlayan ve “Eğer bu videoyu beğendiyseniz kanalıma abone olmayı ve beğeni yapmayı (like ) unutmayın. Şimdiden teşekkürler” diye biten abartısız yüzlerce video çektim. Kendisinin beğendiklerini de youtube’ye attım. Hatta bir ara onun kanalına abone olmaları için arkadaşlarımı silahla tehdit bile ettim. Büyük ihtimalle benim gibi binlerce velinin yaşadığı bir olay bu. Anladığımızdan değil ama çocuklarımız sevinsin diye büründüğümüz kisvelerden biri de ister istemez kameramanlık oldu sizin anlayacağınız.
Tabi kanalıma hoş geldiniz sözünün üzerine yaptığımız sohbetlerin (daha çok geyiğin) haddi var hesabı yok. Ama sonra cidden bir düşündüm ki neredeyse herkes “Kanalıma hoş geldiniz” diyor. Koca koca ilim adamları “Ben bunu kitaplarımda yazdım” diyor. “Daha önce de bunları televizyonlarda bol bol konuştuk.” Yani ne hikmetse herkes (buna ben de dâhil) herkes “Yazdıklarım okunsun, söylediklerim dinlensin ve herkes beni beğensin,  bana layk (like) atsın” diye yaşıyor adeta.
Ülkeyi kurtarma derdine düşmüş kelli felli siyasetçilerden tutunda, camide ki imama kadar herkes aslında söze kanalıma hoş geldiniz diye başlıyor. Mesela dün bir siyasi partinin ilçe teşkilatı yeni katılımlar için “Partimize hoş geldiniz” diyor ve ekliyor “Bizim partimiz Nuh’un gemisi “  ayıptır sorması “Nuh hanginiz? Ötekilerden çifter çifter gemiye doldurduklarınız bunu fark ederse ayıp olmaz mı?  Siz üyelerinize hayvan muamelesi mi yapıyorsunuz?
 Yani aziz okurlarım, kaç tanesiniz, kaçınız okuyor ve okuduğunu okumayanlara anlatıyor, kaçınız beğeniyor (layk atıyor) kaçınız dislıke (dislayk diye okuyunuz)  atıyor (bu da beğenmemek demek oluyor)  bilmiyorum ama bu yazımı beğendiyseniz lütfen gazetemize abone olmayı unutamayınız. Yani gördüğünüz gibi aslında köşe yazarları da aynı şeyi yapıyorlar aslında.
Hal böyle olunca sevgili kardeşim Murat ile bizde bir youtube kanalı açmaya karar verdik. Henüz konular belli değil ama başlık “Kanalıma hoş geldiniz” olacak. Belki kanalın ismini bile ”Kanalıma hoş geldiniz” koyarız.
Aslında çocuklarımızın yaptıkları ne kadar temizmiş onu fark ettim bu köşeyi yazarken. Onların “Kanalıma hoş geldiniz” demesi ile biz büyüklerin “Kanalıma hoş geldiniz” demesi arasında uçurumlar, dağlar var. Büyüklerin kanalları gerçekten yer altı kanalları gibi, içinden ne geçtiği belli bile değil.  Bu nedenle Ahmet Semih’in nezdinde bütün o yaştaki youtuberleri destekliyor ve selamlıyorum. Hepinize beğeniler gönderiyorum köşemden. Sizler de beni okuyun ve beğenin ama olur mu?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.