SON DAKİKA
Hava Durumu

İngiltere…

Yazının Giriş Tarihi: 10.02.2017 22:18
Bu güzelim dünyayı kan gölüne çeviren kim derseniz, bu dünyanın baş belası kim derseniz hiç düşünmeden İngiltere derim. Güneşin batmadığı imparatorluk yani. Bir zamanlar Osmanlı imparatorluğu da güneşin batmadığı bir imparatorluktu. Bu girizgâh bile bazı okuyucularımın konuyu hemen çözmesini sağlamıştır eminim.
**
Dünyada ki bütün kavgaların kökünde para ve dolayısıyla İngiltere var. Biz bugün Amerika’yı ve İsrail’i suçlarken biliyoruz ki arkalarındaki asıl güç İngiltere’dir. Hani meşhur bir Kızılderili sözü vardır:“Eğer bir derede kavga eden iki balık görürseniz bilin ki o dereden bir İngiliz geçmiştir.”
**
İngilizler dünyayı tek başına yönetebilmek gayesiyle ellerinden gelen her şeyi ve her zaman yapmışlardır. Paravan devletlerin, paravan hükümetlerin kurulması, gizli örgütler, terör örgütleri kurmuşlar, kurdurmuşlar ve din, bilim, sanat gibi birçok alanda da terör estirmişlerdir. Kendi görüşlerini her alanda moda akımlarla dayatmışlar, bugün ki bütün insani, inançların ve düşüncelerin temelinde İngilizlerin eli vardır.
**
Bir yandan dünya ekonomisine yön verirken öte yandan sömürgecilik anlayışı ile bütün dünyayı sömürmüşler ve sömürmeye devam ediyorlar. Bizlerde kuklalarla uğraşırken asıl kuklacıyı hep ıskalıyoruz. Malcom X yani malik el şahbaz diyor ki “Keskin nişancı kuklayı değil kuklayıcı vurandır” yani İngiltere bu dünyanın gerçek baş belasıdır. İmparatorluklar savaşında mağlup olmamak için her türlü bilgiyi maniple etmiş ve etmeye devam ediyor.
**
Bugün ki bütün savaşların temelinde İngilizlerin olduğuna bire on bahse girerim. Yeni yerleşim düzenleri, yeni haritalar, yeni sistemler bugün bizi birbirimize düşüren ne varsa hepsi İngilizlerin oyunudur. İngilizlerin tezgâhıdır. Hindistan gibi dev bir ülkenin bölünmesindeki rolleri nasıl inkâr edilebilir. Hoş ben Gandi’nin o şanlı direnişine hayranım ve herkese bunu söyler, anlatırım. Pasif direnişle İngiliz hegemonyasına karşı duruşlarına tek kelime ile şapka çıkartırım. Sonra yine belki İngilizlerin kucağına düşmüşlerdir diğer bütün ülkeler gibi ama en azından o dönemde ki güzel mücadelelerini saygı ile yâd etmek gerekir.
**
İngiltere’de okuyan bir öğrencim bana İngiltere’nin Türkiye de yeniden bir Osmanlı ruhu istemediğini bu yüzden bizim birlikteliğimize her zaman çomak sokacaklarını söylemişti. Yani büyük ve güçlü bir Türkiye ilk başta İngiltere’nin işine gelmeyecektir. Bugün dünya da ki bütün terör örgütlerinin ardında İngiltere’nin bulunduğu gerçeğini kendileri dâhil kimse inkâr etmiyor. Bazı Onların Çocukları hariç tabi.
**
Tam bağımsız bir Türkiye’nin en büyük amacı İngiltere’nin sömürgesinden kurtulmak gibi bir büyük hedefi olmalıdır. Yoksa bağımsızlık sadece lafta kalacaktır. Ve güçlü bir Türkiye olduğunda ülkemiz, kıyımızda köşemizde yaşanana bu savaşlar kavgalar zulümler yaşlanmayacak kimse kandan beslenemeyecektir. İngiltere’nin bizi sevmemesinin asıl sebebi budur.
**
Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılış sebeplerini de inceleyin, bütün sebeplerin temelini İngilizler hazırlamışlardır. Kafkasya ve Osmanlı ile ilgili bazı konularda araştırmalar yaparken bazı kaynaklarda İngilizlere ait belgelere rastlamıştım yıllar önce. Sonra Arabistanlı Lawrence ’i okudum. Kabul etmek gerekir ki bugün dünyada ki asıl büyük şeytan İngiltere’dir. Ve büyük şeytan büyüklüğüne yakışır bir biçimde ve büyüklüğünü korumak için elinden gelen her şeyi yapıyor yapmaya devam edecek. Bizde elimizden geleni yapalım birlik olalım ki dünya bizden merhamet ve kardeşlik bekliyor. Yoksa onlar adına İslam deyip birçok can almaya devam edecekler. Biz kardeş olmazsak onların ekmeğine yağ sürmekten başka bir şeye yaramaz hayatımız. Haydin silkelenelim ve düşmanlarımızın eline koz vermeyelim. Bu vatan bizim ve geleceğimizi şekillendirecek olanlar yine bizleriz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.