SON DAKİKA
Hava Durumu

İnanmak üzerine…

Yazının Giriş Tarihi: 15.11.2018 21:19
Zalim İsrail’in Filistin’de estirdiği terör hepimizce mâlûm. Hemen her gün haberlere İsrailli Siyonistlerin Filistinli Müslümanları işkencelerle şehit ettiğine dair görüntüler ve bilgiler düşüyor. Tabii biz kendi yoğun (!) gündemimizle haşır neşirken Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Bursa Temsilcileri dün Bursa’da 15 Temmuz Şehitler Anıtı’nda bir basın açıklaması düzenlediler. Allah niyetlerini kabul eylesin.
Ben de yoğun(!) gündemimden dolayı gidemedim tabi bu  basın açıklamasına. Ama sonuçta haber yaptım kendi internet sitemde. Açıklamanın metninden bir alıntı ile bu günkü köşe yazımı şekillendirmek istiyorum. Konuşmacı kardeşimiz “Karşımızda Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Mabedini yapmayı planlayan bir akıl var. Süleyman Mabedi yapıldığında yeryüzüne Mesih’in geleceğine ve Davut Peygamberin tahtına oturacağına inanan bir akıl var. Siyonizm her yönüyle sapkın bir ideolojidir ve Siyonist İsrail’e karşı Filistin halkının yanında olmak aslında tüm insan neslininyanında olmaktır.” diyor konuşmasının bir bölümünde.Metnin bu bölümünü cımbızlayarak köşe yazıma taşımam metnin bu bölümüne ya da tamamına katılmadığım anlamı taşımıyor. Bilakis bu  metnin tamamına imzamı atarım. Lakin özellikle “Süleyman Mabedi yapıldığında yeryüzüne Mesih’in geleceğine ve Davut Peygamberin tahtına oturacağına inanan bir akıl var.”  Sizce de Çok ilginç değil mi? Ya bir sonraki baştan ayağa sonsuz derecede haklı bulduğum “Siyonizm her yönüyle sapkın bir ideolojidir”  cümlesi?  Evet, kesinlikle Siyonizm Süleyman Mabedi yapıldığında yeryüzüne Mesih’in geleceğine inanan her yönüyle sapkın bir ideolojidir.
Mesih ne zaman gelecek?
Peki, çuvaldızı kendimize batıralım mı biraz? Mesela Müslümanlar Mesih’ in geleceğine inanmıyor mu? Mehdi’nin gelip onları kurtaracağına inanmıyor mu? Başka kaç dinin mensubu başka dinin argümanlarını aşağılayarak kendi dini içinde kullanır? Bakın bu konuşmayı yapan kardeşimiz gayet güzel bunun bir sapkınlık olduğunu açıklamış. Ben de aynı kanaatteyim. Şimdi asıl kavga Mesih’e inanan Müslümanlarla aramızda çıkacak galiba. Biz tuhaf bir ümmetiz.Ya da değiliz, ümmet filan olamadık aslında. Bir yandan “Mülk Allah’ındır” der öte yandan mülk edinmek için savaşırız. Bir yandan “Rızk Allah’tandır” der öte yandan insana yalakalık yaparız. Bir yandan “Her nefis ölümü tadacaktır” der öte yandan Mesih ve ya Mehdi bekleriz. Böyle yüzlerce örnek var aslında ama konumuz çok dallanıp budaklanmasın.
Tevhid dini bütün bunların üzerinde ve bütün bunlarla mücadele için var  oysa. O inançlarını sapkınlıkla itham ettiklerimizden hiçbir farkımızın olmadığının (farkında mıyız)  farkında mısınız? İnşallah çok geç olmadan fark edersiniz (ederiz) de böyle basın açıklamaları yapmak  yerine başka şeylere harcarız ümmet olarak vaktimizi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.