SON DAKİKA
Hava Durumu

Hoş geldiniz Suat Seyitoğlu…

Yazının Giriş Tarihi: 05.01.2017 14:02
 

 
Yenişehir’e yeni atanan kaymakam Sayın Suat Seyitoğlu ile henüz yüz yüze tanışma fırsatım olmadı. Gazetemiz adına ziyaret edenler arasında işlerimin yoğunluğu nedeniyle ben yoktum. Ama en kısa zamanda kendisiyle tanışacağım inşallah… Fakat yine de sizlere kısaca hakkında bilgi vermek istiyorum.   1972 yılında Gazi Antep’te doğdu… 1992 yılında Rize Sağlık Meslek Lisesini bitirdi. 1997 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1992-1999 yılları arasında Sağlık Bakanlığında çalıştı. 2000 yılında Kaymakamlık sınavını kazandı. 2001 yılında Harp akademileri Komutanlığı ve 49.dönem Milli Güvenlik Akademisini bitirdi. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset ana bilim dalı bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 2000 yılında Van Valiliği Kaymakam Adayı 2001’de Kayseri Tomarza ilçesi Kaymakam Vekili 2002 senesinde Bolu Seben ilçesi Kaymakam Vekili 2003-2004 tarihleri arasında Gaziantep Nurdağı Kaymakamlığı, 2004-2006 yılları arasında Mardin Ömerli Kaymakamlığı, 2006-2010 arası Diyarbakır Vali Yardımcılığı 2010 yılında Amasya Vali Yardımcılığı sonrasında Beypazarı kaymakamı iken ilçemize atandı.
Kendisine yeni görev yerinde başarılar diliyorum. Eminim en kısa zamanda ilçemize adapte olacak ve ilçemiz için hayırlı çalışmalara imza atacaktır. Beypazarı kaymakamı iken yaptığı başarılı işlerle ilçe halkının sevgisini ve takdirini kazanan Suat Seyitoğlu Yenişehir’de de vizyonunu en kısa zamanda ortaya koymaya başlayacaktır. Elbette Yenişehir’in dinamikleri de sinerjisi de farklıdır. Ama kaymakamımız zaten kendisini daha önce ispat etmiş bir başarılı bürokrattır.
Yenişehirlilerin en göze çarpan özelliği misafirperverliği ve devlete olan saygılarıdır. Kaymakamımız da bunun hemen farkına varmıştır eminim. Ülkemizin birbirinden çok farklı yörelerinde görev yapmış bir devlet adamı olarak elbette şimdiye kadar çoktan Yenişehir’i tahlil etmiştir. Neler yapması gerektiğinin farkına varmıştır. Bize düşen kaymakamımıza elimizden geldiğince yardımcı olup, onun elini rahatlatmak ve Yenişehir’e katkı sağlamaktır. En kısa zamanda bende şahsen kendisiyle tanışacak ve Yenişehir’le ilgili fikir teatisinde bulunacağım. Onun kıymetli fikirlerinden ve bürokrasi tecrübesinden faydalanarak bilgi dağarıma yeni bilgiler katacağım inşallah. Bürokratlar gezerek dağarcıklarını tecrübe ve bilgi ile doldururken bize de onların fikirlerinden faydalanmak gibi güzel bir nasip düşüyor. Bu arada yeri gelmişken bu vatana ve dolayısıyla Yenişehir’e hizmeti geçen bütün bürokratlarımıza teşekkür ediyorum.
Turgut Yüce…
Ve tabi Yenişehir’e emeği geçmiş bir başka büyüğümüz de Turgut ağabeyimiz. Halk Bankasından emekli Turgut Yüce. Bildiniz değil mi? Yakında inşallah gazetemizde yazıları ile sizlerle olacak. Emekli müdürümüzden de çok güzel şeyler öğrendim ben. Kibar kişiliği ile örnek bir beyefendi kendisi. Dün de bizleri kırmayıp gazetemiz Bursa ofisini şereflendirdi. Biraz sohbet ettik kendisiyle kahve eşliğinde. Saçlarını dolu dolu yaşayarak ağartan insanlara saygı duymamak büyük bühtan olur. Turgut ağabeyimiz de cidden yaşadığı yılların hakkını vermiş değerli bir büyüğümüz. Yenişehir’le ilgili arşiv niteliğinde kitapların müellifi kendisi. Ve en yakın zamanda siz değerli okurlarımız onun inci niteliğinde ki yazılarını gazetemizden takip edebileceksiniz. Onun arşivinde ki bilgiler ve görsel dokümanlar sizleri zaman zaman hayrete düşürecek, zaman zaman bir nostalji tünelinin içinde yolculuk yaparken bulacaksınız kendinizi. Geçmişten çok şey getiriyoruz aslında genlerimizle. Yaşadıklarımızı da hem duygularımız hem alt beynimiz bir yerlerde depoluyor aslında. Ve ne zaman geçmişte bir yolculuğa çıkmak istesek, hatıralarımız ne zaman gözümüzde canlansa, bir anahtar olarak hayatı hakkıyla yaşamış ak saçlı insanlardan dinlediklerimiz rehberimiz oluveriyor. Kıymetli okurlarım sizce de öyle değil mi?
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.