SON DAKİKA
Hava Durumu

Hastanemiz hayırlı olsun…

Yazının Giriş Tarihi: 15.02.2019 21:35
“Allah düşürmesin ama eksikliğini de göstermesin” derler ya hani bazı mekânlar için, işte hastaneler de böyle mekânlardandır. Gerçekten kimse gitmek istemez ama yaşam mücadelesi içinde bin türlü hastalıkla boğuşurken ister istemez hastalanıyoruz ve doktora, hastaneye ihtiyacımız oluyor. Sağlık her şeyin başı. Eğer sağlığımızı yitirirsek diğer bütün kazanımlarımız anlamını yitiriyor. Koskoca Kanuni Sultan Süleyman “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözüyle konunun önemini gayet güzel anlatmış.
 Değişen ülke şartları ile beraber gelişen sağlık sektörü, ülkemizin dünya standartlarına ulaşması ve hatta bazı alanlarda bu standartların bile üzerinde seyreden bir sağlık anlayışının gelişmesi ülkemiz için çok güzel bir olay. Düşünsenize dünyanın en gelişmiş ülkelerinden Bursa’ya gelen, ameliyat olup şifa bulan hastalar var.
Teknolojik gelişmeyle birlikte beni asıl sevindiren şey doktorlarımızın, hemşirelerimizin değişen tavrı. Hasta hakları ile teminat altına alınan haklar ve bazı güzel gelişmeler de yine beni mutlu eden gelişmelerden. Eskinin tabiri caizse sağlam insanı bile hasta eden Nemrut Suratlı doktorları, hastabakıcıları, hemşireleri ve güvenlik görevlileri yerine şimdi hastalarıyla empati yapabilen, güler yüzlü doktorlar, tatlı dilli hemşireler, iyi niyetli güvenlik görevlileri sağlık sektörünün eriştiği başarının temel sebeplerinden.
Yenişehir hak ettiği hastaneye kavuştu. Henüz resmi açılışı yapılmamış olsa bile hasta kabulüne ve poliklinik hizmetlerine başlandı. Cihadiye Mahallesinde 15,586 m²arsa üzerine yapılan ve yoğun bakım dâhil toplam 106 yatak kapasiteli hastanede poliklinik hizmetlerine başlandı. Tabii Allah kimseyi düşürmesin diye dua ediyoruz yine. Lakin dediğim gibi hayat hastalıksız olmuyor ne yazık ki. Hele de çağımızda her şeyin bozulduğu bir dönemde sağlığımız ister istemez bozuluyor.
Allah vatandaşımıza acısın ve hastalıklardan uzak tutsun diyeceğim ama tabii burada asıl iş vatandaşa düşüyor. Kendi sağlığımızı korumadığımız sürece Allah’tan yardım beklemek çok tutarlı bir davranış olamaz. Sigaradan, alkolden uzak durmamız gerekiyor. Havayı kirletmememiz gerekiyor. Toprakla bağımızı koparmamamız gerekiyor. Stresten uzak durmamız gerekiyor. Doğal ve doğru beslenmemiz gerekiyor.
Doktorlara gelince onlarda güler yüzlerini eksik etmesinler hasta vatandaşlarımızın üzerinden. Çünkü en önemli şey aslında güzler yüz, tatlı dil. Mesela ben hiç görmedim ama defalarca yazdım ve asla da unutmam Doktor Ahmet Esin ağabeyi. Çocuklarıma onu anlatır ve örnek gösteririm. Doktor olacaksanız Ahmet Esin ağabey gibi doktor olun derim. Öyle ki sizi tanıyanlar kadar, tanımayanlar bile size dua edebilsin. Hastanemizin hayırlı hizmetler yapacağına eminim. Ama son kez Rabbim kimseyi düşürmesin, yokluğunu da göstermesin diyelim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.