SON DAKİKA
Hava Durumu

EYT ve ESD kardeştir…

Yazının Giriş Tarihi: 09.12.2018 21:31
Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği son günlerin en gündemde olan derneği. Durur muyum? Kıskançlık çok fena bir şey ama “Kötü komşu ev sahibi yaptırır” derler ya hani. Hemen bir dernek de ben kurdum. Elektrik Su Doğalgaz Mağdurları Derneği koydum adını da. Sosyal medyada oldukça hızlı bir şekilde neredeyse toplumun bütün kesimlerinden de taraftar buldu derneğimiz hemen. Ne kadar canı yanan varsa faturalardan “Beni de yaz, beni de yaz” diye çığrışmaya başladılar. Eee, bu milletin canını çok yakmaya gelmez değil mi? Evet milletimiz sabırlıdır, dirençlidir ama haksızlık karşısında asla kimseyi tanımaz. Bunun tarihte bir sürü örneği vardır ve bundan sonra da haksızlıklar devam ettiği müddetçe başka örneklerde görmeye devam edeceğiz.
Seçimlere az bir zaman kaldı. İktidar partisi oy kaybediyor söylemleri bu faturalarla birlikte ilişkilendirildiği için de ister istemez insanın aklında soru işaretleri oluşuyor. Mesela sayaç okuma bedeli diye bir şey var. Bedelli askerlik gibi bir şey neredeyse. Hatta millet sanki “Ruhumuza Fatiha okuyorlar” diye de buna karşı çıkıyor. Asıl tüketim ile son rakamlar arasındaki korkunç fark zaten insanı canından bezdiriyor. Sanki bir takım mihraklar insanları tahrik etmek ve sokaklara çıkarmak için özellikle yapıyorlar bunu. Bu bir takım mihraklar dış mihraklar olabileceği gibi, iç mihraklar, muhalefet ve dahi iktidar bile olabilir. Evet diyeceksiniz ki “Bundan en büyük zararı iktidar görüyor ya da görecek. Neden bu mihraklardan biri iktidar olsun?”  Diyebilirsiniz tabii ama benim de cevabım hazır. Ben de diyorum ki “Mevcut iktidar ve onun başındaki lider (hakkını yemeyelim) şu ana kadar aleyhine olan her şeyi lehine çevirip puan kazanmadı mı?”
Dünya beşten, ESD EYT’ten büyüktür.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar sayıca Elektrik Su Doğalgaz mağdurlarından çok daha azlar. Biz güzel ülkemizde güllük gülistanlık yaşamak için uğraşıyoruz aslında. Lakin bazen öyle haksızlıklara uğruyoruz ki vatandaşlar olarak isyan etmemek elde değil. Elbette bunu örgütlü bir biçimde yapacağız artık. Dernek olarak hukuki haklarımızı avukatlarımız aracılığı ile savunacağız. Gerekirse kapatacağız şalterleri, elektrik, su ve doğalgaz kullanmayacağız haklarımızı elde edinceye kadar. Belki inanmayacaksınız ama yapacağız bunu ve kazanan bizler olacağız. Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın neler yaptıklarını izliyoruz. Biz kimseyle böyle bir çatışmanın içine girmek istemiyoruz ama enayi de değiliz. Bu işi ya en kısa zamanda devletimiz çözecek. Ya da biz artık kanuni açıdan elimizden gelen her şeyi yaparak bu soyguna bir dur diyeceğiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.