SON DAKİKA
Hava Durumu

Davut Aydın

Yazının Giriş Tarihi: 13.01.2019 20:49
AK Parti Yenişehir Belediye Başkan adaylığı konusunda ki yarış nihayet sona erdi ve bu yarışta ipi göğüsleyen MHP’li Davut Aydın oldu. Açıklanana kadar siyaset kulislerinde bir sürü çalkantıların yaşandığı bu süreç çok fazla kan kaybına mahal vermeden sona erdi gibi duruyor. Elbette bir süre daha çalkantıları olacaktır bu sürecin. Ama artık bu saatten sonra geri dönüş olamayacağı için yapılacak bütün gürültüler “kuru gürültü” olacaktır.
Ben eski başkanımız Süleyman Çelik’e yaptığı çalışmalar ve bizlere gösterdiği dostluk için teşekkür ediyorum. Yeni başkanımız Davut Aydın’a da başarılar diliyorum. Eminim ki Davut Bey’de gecesini gündüzüne katarak Yenişehir’in kalkınması ve Yenişehirlinin yüzünün daha çok gülebilmesi için elinden gelen bütün gayreti ve bütün mesaisini sarf edecektir.
Davut Aydın artık yol sorunları ve altyapı sorunları neredeyse tamamen bitmiş, belki de artık daha fazla iş istihdamı, daha fazla tarımsal kalkınmanın düşünülmesi gereken bir ilçeyi devralacak. Elbette Yenişehir ve Yenişehirliler her türlü hizmeti hak ediyorlar. Hızlı Tren Projesi ve Otomotiv Test Merkezi ise ilçemizin yüzünü güldürecek iki güzel gelişme olarak başkanın elinin rahatlatacak projeler. Elbette başkan boş durmayacak amatör spora el atacaktır. Elbette roman kardeşlerimizle ilgili projeler üretecektir. Mevsimlik işçilerle ilgili çalışmalar yapacaktır. Kültür ve Sanat ayağını boş bırakmayacak ve Yenişehir’in Bursa, İnegöl, İznik ve Bilecik giriş – çıkışlarını görsel anlamda da düzenlemelerle daha güzel bir hale getirecektir. Ve bizim hiç aklımıza gelmeyen birçok projeyi hayata geçirip ilçemize ve ülkemize katkı sağlayacaktır.
Bizlerde gazeteciler olarak elbette ilçemizin kalkınması için, elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Zaten bize düşen de başkanın çalışmalarına destek olmaktır. Doğruluktan ayrılmadığı ve Yenişehir’in menfaatlerini düşündüğü sürece kalemimiz ve canımız fedadır kendisine. Bizler de Yenişehir’in ve Yenişehirlinin mutluluğu için çalışan insanlarız. Yenişehir gelişirse Bursa gelişir, Bursa gelişirse Türkiye gelişir diye düşünüyorum.
Davut Aydın elbette Yenişehir’in marka bir şehir olabilmesi için, neler yapacağını biliyor. Ve eminim görev daha kendisine resmen tevdi edilmeden bile çalışmalara başlamıştır. Çünkü dava adamları boş durmazlar. Yenişehir’in biberi var, ay çekirdeği ve fasulyesi var. Havalimanı var. İlla ki yeni başkan havalimanı konusunda da vekillerimizle birlikte güzel işlere, hayırlı hizmetler imza atacak.
Ben tekrar Süleyman Çelik’e teşekkür ediyor ve Cumhur İttifakının ortak adayı Sayın Davut Aydın’a kolaylıklar diliyorum. Elimizden geldiğince basın olarak yanında yer alacağımızı belirterek yolunun açık olmasını temenni ediyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.