SON DAKİKA
Hava Durumu

Çalışan gazeteciler

Yazının Giriş Tarihi: 10.01.2019 21:21
10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü hasebiyle bizleri kutlayan kıymetli okurlarımıza, dostlarımıza, sevgili küçüklerimize, saygıdeğer büyüklerimize, devlet erkânına, milletvekillerimize, bürokratlarımıza teşekkürler. Her şeye rağmen çalışabilen gazetecilere de teşekkürler elbette.
Bursa’nın lodosuna, Uludağ’ın karına, Yenişehir’in biberine, ay çekirdeğine ve taze fasulyesine, İnegöl’ün mobilyasına ve köftesine, İznik’in tarihi eserlerine ve zeytinine de teşekkürler bittabi.
Mini mini birlere ve çalışkan ikilere de teşekkür etmemiz de kaçınılmaz tabi. Gökten düşen üç elmaya, iyilerin kazandığı bütün masallara da teşekkürler. Aman vermeden üst üste gelen zamlara, ha bire yükselen enflasyona da teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Ve tabi ki elektrik faturalarına, su faturalarına, doğalgaz faturalarına ve apartman aidatlarına da teşekkürler.
Gönül gözü ile görebilen yürekli insanlara, belediye otobüslerinde yaşlılara yer veren gençlere, kırmızı ışıkta beklerken yeşil yanar yanmaz korna çalmayan şoföre, sosyal medyada ve hayatının bütün alanlarında kötü söz söylemeyenlere, küfür etmeyenlere, insanlığın iyiliği için çaba gösterenlere, hayvanlar için çalışanlara, dünyanın daha yaşanabilir bir hale gelmesi için katkı koyanlara, yalansız riyasız türkü söyleyenlere, masal anlatan annelere ve onları dinlemeden uyumayan çocuklara da sonsuz teşekkürler.
 
Tam da olaya adapte olmuşken, büyük bir gürültü ile konuşarak, konsantremi bozan mesai arkadaşlarıma ise özellikle teşekkürler…
Neyse konuyu değiştirelim.
Yenişehir’de havaların ısınmaya başladığı şu günlerde sadece ısınan havalar değil elbette. Siyasi havanın da ısınmaya başladığını biliyoruz. Bu hafta sonu AK Parti Bursa’da ki bütün ilçelerin belediye başkan adaylarını açıklayacak. Hoş benim Yenişehir adayım zaten belli ama olsun, yine de bunu bir yetkilinin açıklaması gerekiyor resmiyet kazanması için. Heyecanla bekliyoruz efendim.
Adaylar açıklanacak ve yarış başlayacak. Adayların, bunun sadece bir yarış, hatta benim tabirimle bir oyun olduğunu unutmadan yarışmalarını ve birbirini incitmemeleri gerektiğinin altını bir kez daha çizmem gerekiyor. Seçimler bitince yine arkadaşlığınızın, dostluğunuzun devam etmesi gerektiğini biliyorsunuz zaten. Ama bazen atmosfer o kadar ısınıyor ki adaylarımız bu atmosferden etkilenerek, farkında olmadan da olsa bazen kırıcı olabiliyorlar. Ya da farkında olmadan bu heyecanla bazı duyguları abartılı yaşayabiliyorlar, yaşayabiliyoruz.
En büyük temennim, bu sürecin olgunluk içinde, kavgasız, dövüşsüz geçmesi. Çünkü gerçekten bu tür kavgalardan çok yoruldum. Eminim büyün halkımız da benim gibi yorulmuştur. Birkaç gün sonra tekrar yüz yüze bakacağımız insanlarla, darılmanın kırılmanın hiçbir mantıklı tarafı yok bence. Bu konuda başkan adaylarımıza büyük iş düşüyor. Toplumu gerecek beyanlardan, açıklamalardan kaçınmalarını rica ediyorum. Çünkü ben Yenişehir’de ki bütün siyasi partilerin başkan aday adaylarını tanıyor ve onlara çok güveniyorum. Bu yarışın adaylar arasında bir tane kazananı olacak.  Ama asıl kazananın vatandaş olması için çalışacak gelecek olan başkan da. Yani sizin kazanmanız aslında size oy verenlerin ya da vermeyenlerin kazanmasına vesile olacak. Olmalı. Şimdiden başarılar diliyor ve hepinize kolaylıklar temenni ediyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.