SON DAKİKA
Hava Durumu

Birkaç iyi adam…

Yazının Giriş Tarihi: 21.12.2018 21:56
Bir şehri, bir devri birkaç iyi adam kurtarır aslında. Kuru ve mahşeri kalabalıkların pek bir önemi yoktur. Fikir babası ya da aksiyon adamı birkaç kişi yeter kurtarmak için dünyayı. Bunlar bazen aynı apartmanda yaşadığımız, ama pek yüzünü görmediğimiz komşularımız ya da şehrin en tanınmış ileri gelenlerinden birileri de olabilir. Veya bütün dünyanın tanıdığı birkaç sinema yıldızı, birkaç fenomen de olabilirler. Bunları yazarken aslında birkaç iyi adamdan biri de ben olabilir miyim diye düşünüyorum bir taraftan da.
Dün bu birkaç iyi adamdan üç tanesiyle sohbet etme imkânım oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Bayhan ile dertleştik. Sohbet ettik. Alinur Aktaş gecesini gündüzüne katarak Bursa için çalışıyor.  İl Başkanı Ayhan Salman ve Ahmet Bayhan da öyle. Birkaç iyi adam bu şehrin daha yaşanabilir bir kent olabilmesi için uğraşıyorlar. Tabii doğal olarak şehrin “BEYAZ BURSALILARI” da direnç gösteriyorlar. Oysa ayak bağı olmak yerine şehrin gelişmesine katkı koysalar ne kadar güzel olur değil mi? neyse iş olacağına varır. Ayhan Salman’ın da dediği gibi “Mukadder olan gelişmenin önüne kimse geçemez”
Sonuçta birkaç iyi adam bu şehir için kafa patlatıyor, mesai harcıyor hatta cebinden para harcıyor. Bunların karşılığında sadece  ”Allah razı olsun, iyi bir insandı yaşadığı şehre iyi yönde katkıları oldu, çevresine faydası oldu” dememiz yeterli. Bu tarz insanların gayeleri, ömürlerini dolu dolu insanlığa adamak ve aldıkları her nefesin hakkını verebilmektir. Eğer birkaç iyi adamdan biri olamıyorsak, bu birkaç iyi adama yardımcı olabilmek için çaba sarf edelim. Cennette gitmenin birçok yolu var. İyilere yardım da bunlardan biri.
Birkaç iyi adamın bir şehri, bir devri kurtaracağına olan inancım hiç değişmeyecek.  Ama biliyorum ki nasıl birkaç iyi adam bir şehri, bir devri kurtarırsa birkaç kötü adam da aynı şekilde bir şehrin ve bir devrin batmasına sebep olabilir. Allah kötülere fırsat vermesin. Bizleri de kötülerden eylemesin. İyilerden olamıyorsak bile hiç olmazsa iyiler yardım edenlerden eylesin. Benim bahsettiğim üç isim var ama her insanın etrafında iyi insanlar, topluma faydalı insanlar diyebileceği insanlar vardır muhakkak. Gelin el verelim, omuz verelim bu insanlara. Hiçbir ayrım gözetmeden sırf insanlık adına. İyilik adına yarım edelim. Nefeslerinin tükendiği yerde nefes olalım. Adımızı iyiler listesine yazdıralım.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.