SON DAKİKA
Hava Durumu

94 ruhu Yenişehir…

Yazının Giriş Tarihi: 19.02.2019 21:36
Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Bursa’da yaptığı mitingin ardından bir televizyon kanalında açıklamalar yaparken Yenişehir’den bahsetti. Bildiğiniz gibi Yenişehir Bursa’daki tek Cumhur İttifakı adayının bulunduğu ilçe. MHP’li Davut Aydın, Cumhur İttifakı’nın Yenişehir Belediye Başkan adayı oldu. Davut Aydın zaten eski bir belediyeci. Buradan bir pay çıkarmaya çalışanlara ise, Süleyman Çelik ile Davut Aydın’ın birbirlerini destekleyen tavırlarından dolayı avuçlarını yalamak düştü. Yani gerek Süleyman Çelik gerekse Davut Aydın ittifakın gerektirdiği gibi ve hatta daha da üzerinde bir birliktelik sergileyerek Cumhur İttifakı’nı destekleyenlere güven verdiler. Yenişehir bu bağlamda önceki gün ulusal bir kanalda konuşma yapan Sayın Cumhurbaşkanı’nın gündemindeydi.
Cumhurbaşkanımız Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve Cumhur İttifakı Davut Aydın’dan övgüyle söz etti. Tabii ki bu benim çok hoşuma gitti. Yenişehir’de 94 ruhunun yakalandığını ve geleceğe taşınacağını ifade etti.  Sizinde bildiğiniz gibi 94 ruhu Tayyip Erdoğan’ın 1994 seçimlerinde İstanbul büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandığı seçimlerdeki ruhtu. O ruhtan bahsederek Yenişehir’e atıfta bulundu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Elbette ki Süleyman Çelik ve Davut Aydın’ın arasındaki güzel birliktelik, bu övgüleri fazlasıyla hak ediyor.
Ülkemiz demokrasi ile yönetiliyor. Her ne kadar henüz oturmamış bir sistem olsa da en azından adı var. Bu da ülkemizde olağan durumlarda zamanı geldiğinde, olağanüstü durumlarda ise zamanına bakılmadan yapılan seçimlerle, bazı partilerin ülke yönetimine talip olduğu, bazılarının ise muhalefette kaldığı bir sistem. Tabii bunu partilerin oy oranları belirliyor. Demokrasi böyle bir şey. Aklınıza, duygularınıza hitap eden partiyi oy vererek iktidara taşıyor ve ona belli bir süre için yetki veriyorsunuz.
Ülkemiz yakın tarihinde sağ-sol çatışmasında binlerce evladını bir hiç uğruna sokak çatışmalarında, birçok evladını zindanlarda ölüme feda etmiş bir ülke. Sonrası darbe yılları, ekonomik sıkıntılar vs. şimdi geldiğimiz noktada terör olayları devam etmekle birlikte en azından anarşi yok. Ve insanlar artık genelde birbirlerini siyasi görüşlerinden dolayı öldürmüyorlar. Yine sağcılar ve solcular var ama artık hayata bakışları değişti insanların. Hayatın her şeyden daha değerli olduğunu anladılar belki de. Bu nedenle çok fazla bu türden çatışmalar olmuyor. Allah o günleri yeniden göstermesin ve terörün de bittiği günleri görelim inşallah hep birlikte.
Yenişehir de bir seçim sürecinden geçiyor. Sağcısı var, solcusu var, şucusu var bucusu var. Ama önemli olan barış ortamında yapılıyor bütün seçim çalışmaları.  Herkes birbirine saygı duyuyor artık. Kavga etmiyor kimse. Vatanımızın tek olduğu, bayrağımızın tek olduğu inancında herkes birleşiyor. Yenişehir her şeyin en iyisine layık. Güzel bir seçim dönemimden sonra, güzel bir sonuçla devam edecek demokrasi sınavı, hem ilçemizin, hem ülkemizin.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.