SON DAKİKA
Hava Durumu

Bayramlar...

Yazının Giriş Tarihi: 30.08.2017 22:10
''Doğası gereği insan, sosyal bir varlıktır ve bazı zamanlar vardır ki; insan ilişkilerine, sosyalliğe ve kişiler arası iletişime çok olumlu katkı sağlarlar. Bu zamanların başında ise bayramlar gelir''  
Bayramlar, sosyal ilişkiler oluşturma ve sürekli iletişim kurma zamanlarıdır. Öyle sihirli ve olumlu enerjilerle dolu günlerdir ki; bulunduğunuz mahallede, sokakta ve şehirde hiç tanımadığınız bireylerle dahi iletişim kurmanızı sağlar. Bu ve benzeri durumlar, insanın doğasını ve ruhunu güçlendiren, yaşama sevinci katan ve tebessüme yol açıp olumlu enerjilerle dolmanızı sağlayan önemli anlardır.
 
Çekirdek ailenizde, eşler arasında, yakın akrabalar arasında, aile içinde, oturduğunuz mahallede, sitede, iş yerinizde, çalışma arkadaşlarınız arasında, komşularınızla ve dış dünya ile ilişkilerinizin ne boyutta olduğunu öğrenmenin en güzel yoludur bayramlar..
 
Manevi yandan dolu dolu geçen bu özel günlerde sürekli tokalaşma, hal hatır sorma, bayramlaşma ve iyi dileklerde bulunma durumları, siz hiç farkında olmadan sizi ve bulunduğunuz çevreyi bir an da pozitif enerjilerle doldurur. Evinizin havası değişir, manevi bir huzur gelir, bulunduğunuz ortam çok keyifli hissettirir ve olumlu enerjilerle dolarsınız. İşte bu durumu sağlayan tek şey, pozitif  iletişim kurma halidir. 
 
En başta aile olmak üzere, bulunduğumuz tüm sosyal kurumlarımızın güçlenmesi, kalitesinin artması ve doğru iletişim kurmanın meyvelerinin toplanması da güçlü sosyal bağlar oluşturmaktan geçiyor. Bu yüzdendir ki; sadece manevi yönden son derece dolu olan bayramlarda değil, her gün gerek evinizde, gerek iş alanınızda ve gerekse gün içinde bulunduğunuz her yerde bu pozitifliği koruyabilir ve olumlu enerjilerin dışa çıkmasına izin verebilirseniz her gününüz bayram havasında geçecektir. Çünkü bu bir adım öteye giden sosyalliğiniz size, olumlu bir bilançoyla dönecektir.
 
Bayramlar, insanlar arası iletişimi ve ilişkileri kendiliğinden yükselten bir sihre sahiptir. Aslında bu sihir, kişinin kendi içinden çıkan olumlu olma halinin sonucudur. Nasıl ki; bayramlarda küs kalınmıyor, dargınlıklar bitiyor ve kişiler arası buzlar eriyorsa demek ki olumlu ve pozitif olma hali de insanlar arası ilişkileri güçlendiriyor ve görünmez bir manevi pozitifliğin ortasına düşüyoruz.
 
Sosyal ilişkiler bilançonuzu gözden geçirme, kendinizi ve iletişiminizi sınama, eksikliklerinizi tespit etme ve gelecek zamanlarda insanlarla olan iletişimizi güçlendirme açısından bayramlar biçilmiş kaftan niteliğinde zamanlardır.. Her yeni gün hayata pozitif bakabileceğiniz, olumlu enerjilerle ruhunuzu güçlendireceğiniz ve iyi düşünce gücünün ruhunuzun tek gıdası olduğunu unutmayacağınız bir şekilde uyanın. Herkese iyi bayramlar..
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.