SON DAKİKA
Hava Durumu

SOSYAL MEDYA DİLİMİZ

Yazının Giriş Tarihi: 09.08.2021 16:37
Son günlerin en hızlı iletişim dili sosyal medya. Yazılan güzel sözler, paylaşılan güzel mekânlar ve birbirine göndermeleri de hatta özel günlerin davet aracı da sosyal medya üstünden kolay bir şekilde ulaştırılıyor.

Evet kabul etmek lazım sosyal medyanın günümüzün en etkin ve etkili bir haber kaynağı olduğunu. İstediğimiz, sevdiğimiz her şeyi, manzarayı, doğayı, sevdiğimiz eş dostları sosyal medya üzerinden etkinlik hâline getirip paylaşıyoruz. 

Sosyal medya o kadar kolaylık oldu ki akraba ilişkileri bile akraba ziyaretleri bile sosyal medya üzerinden giderilir bir hal aldı. Hatta evlilik için tanışmaların merkezi hâline geldiğini bile söyleyebilirim.

Evlilik sosyal medyada olduğu gibi kolay bir hikâye değil. Yapılan araştırmaya göre sosyal medya üzerinden tanışan ve evlilik yapanların yüzde 70’i mutsuz. Neden? Sosyal medya üstünden kurduğumuz iletişim dili çok kibar ve nezaketli bir dili kullandık, en güzel resimleri paylaştık ve birbirimizi tabiri caizse kandırdık. Neden? Çünkü bulunduğumuz çevrede bizi, ne olduğumuzu biliyorlar ama sosyal medya çevremizin bizi tanıma şansı olamaz. Kendimizi tanıtmak bizim elimizde istersek bir âlim, istersek bir psikolog, istersek bir melek gibi görüntü verebiliriz.

Biz ne istersek onu yazar çizeriz, biz ne dilersek onu söyleriz. O yüzden genç yaşlı yani hepimiz sosyal medya tuzağına düşmeyelim. Bu ağdaki kişilerin arka bahçesini bilmiyoruz araştırma şansımızda yok. Bu yol çok tehlikeli aman dikkat? Her konuda dikkat etmek lazım, gerek ticaret gerek evlilik gerek milliyetçilik her konuda yanılma şansımız çok yüksek ve riskli. Tenzih ederek söylemek durumundayım iyi bir dille iyi bir üslupla sosyal medyada kandırdığınız masum insanların bir daha hayatını toparlama şansı yok.

Bu yüzden hep birlikte dikkat etmek gerekir sizin de çevrenizde olduğu gibi bizim çevremizde de sosyal medya mağdurları var. Neden sorusuna cevap kandırıldım. Kime dolandırıcıya, nerede sosyal medyada.
 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.